/nginx/o/2025/06/03/16892218t1h52f1.jpg)
Doktorantuur pole pelgalt haridus kõrgeimal tasemel, vaid mõjuga töö. Tallinna Tehnikaülikool pakub nii noortele lõpetajatele kui ka kogenud spetsialistidele praktilist ja tulevikku vaatavat karjäärivalikut, mida saab teha olemasoleva karjääri kõrvalt või põhitööna.
«Meie sõnum on, et doktorantuur ei ole lapsepõlve ja õpinguteaja pikendamine - doktorantuur on mõjukas töö, mille raames magistrantuuri lõpetajad saavad väga suure konkurentsieelise tööks nii akadeemilises maailmas, avalikus sektoris kui ettevõtluses ning neile, kes on juba tööl riigisektoris või ettevõtluses, toob doktorantuuri läbimine kaasa väga suure arenguhüppe,» selgitas TalTechi ettevõtlus- ja teadusprorektor Erik Puura.
Fookusgruppide tagasisides rõhutatakse, et doktorantuur ei ole üksnes akadeemikutele, vaid ka praktikas tegutsevatele ekspertidele. «Töökohal tuleb professionaalsuse säilitamiseks niikuinii pidevalt asju juurde õppida. Miks mitte siis võtta see väljakutse vastu ning saavutada sellel alal ka teaduskraad,» julgustab Ragnar Kauril, TalTechi tööstusdoktorant ja Enefit Industry keemiatehnoloogia arendusinsener.
TalTechi doktorantuuri on oodatud
- magistriõpinguid lõpetavad tudengid nii TalTechis kui teistes Eesti ülikoolides,
- ettevõtete spetsialistid, keda huvitab tööstus- või teadmussiirde doktorantuur,
- karjääripöörajad, kes otsivad tööelus uut tähendust ja sügavamat mõju.
Tallinna Tehnikaülikoolis saab doktorantuuris õppida neljas valdkonnas: info- ja kommunikatsioonitehnoloogia, loodusteadused, tehnikateadused (sh merendus) ning ärindus, majandus ja haldus.
TalTechi doktoriõppesse saab kandideerida 30. juunini 2025.