Skip to footer
Saada vihje

TI-Hüpe värbas Ivo Visaku ja Märt Lume haridusprogrammi ellu viima

Ivo Visak

Sihtasutuse TI-Hüpe tegevjuhiks valiti 75 kandidaadi seast Saaremaa gümnaasiumi koolijuht Ivo Visak ning samal konkursil leiti TI-Hüppele ka haridustehnoloogia juht Märt Lume, kes alustab koos Visakuga tööd esimesest juunist.

SA TI-Hüpe nõukogu esinaise Kristi Vinter-Nemvaltsi sõnul on Ivo Visak uuendusmeelne koolijuht, kellel on nii õpetajana töötamise kui ka erasektori kogemus. «Ivo jaoks on tehisaru ja eriti selle seosed eetikaga teema, millest ta kirglikult huvitub ning mida ta ka õpilastele õpetab. Tema tugev koolielu tundmine ja usk hariduse muutust loovasse jõudu aitab TI-Hüppel õigel kursil püsida,» põhjendas Vinter-Nemvalts tegevjuhi valikut.

Lisaks uuendusmeelsusele ja TI-pädevusele rääkis konkursil Visaku kasuks tema varasem kogemus organisatsiooni ülesehitamisel: nagu TI-Hüppe puhul, tuli tal ka Saaremaa gümnaasiumi meeskond ja töökultuur panna nullist toimima. Sihtasutuse nõukogu hindab kõrgelt Visaku senist panust haridusmaastikul. «Ivo varasem karjääritee näitab tema võimekust luua häid ja tõhusaid, väärtustest ja visioonist kantud meeskondi ja koostöösuhteid ning olla inspireeriv ja kaasakutsuv liider,» märkis Vinter-Nemvalts.

Koostöö koolidega

Esimesest juunist ametisse astuv Ivo Visak tõi enda kandideerimise peamise põhjusena välja sügava mure tehisintellekti ümber toimuva osas. «TI-Hüppel on tore moto: pärisaru enne tehisaru. TI-Hüppe haridusprogrammi eesmärk ongi leida lahendus, mille toel õpiksid meie õpilased mõtlema, mitte delegeerima mõtlemist tehisintellektile,» selgitas Visak.

SA TI-Hüpe tegevjuhina on Visaku vastutada sihtasutuse töö strateegiline kavandamine ja korraldamine, järjepidev juhtimine, partnerlussuhete loomine ja arendamine ning sihtasutuse esindamine.

Programmi edukaks käivitamiseks peab värske TI-Hüppe juht kõige olulisemaks koostööd koolidega. «Koolijuhi kogemusest tean, et paljudel koolidel on plaanid uueks õppeaastaks juba tehtud. Haridus ja õppimine on TI arengu tõttu aga juba oluliselt muutunud. TI-Hüppe programm pakub koolidele lahendusi ja võimalusi selle muutunud olukorraga toime tulemiseks.»

Visaku sõnul on suurimaks väljakutseks TI-Hüppe programmi integreerimine koolide tegevusplaanidesse. «TI-Hüppe meeskonnas proovime pakkuda teadmisi, tööriistu, praktilisi töötubasid ja tuge, mis võimaldaks koolidel siduda TI õppimisse võimalikult mugavalt. Parimate praktikate väljatöötamisel soovime teha õpetajate ja koolijuhtidega tihedat koostööd,» märkis Visak.

Kasutajakesksed hariduslahendused

Samal konkursil valiti TI-Hüppe haridustehnoloogia juhiks ettevõtja Märt Lume, kes on viimased kuus aastat tegelenud haridusvaldkonna innovatsiooniga. Mõlemad uued juhid alustavad tööd 1. juunil.

«Märt Lume on mitme uuendusliku haridusalgatuse toetaja ning iduettevõtja, kellel on globaalse tehnoloogiaäri kogemus suurettevõtetest. Ta on hariduse fänn, kes teab, kuidas ehitada kiirelt ja tõhusalt üles nii organisatsioon kui mõjusad kasutajakesksed hariduslahendused,» tõi Vinter-Nemvalts välja tugevused, mis said Lume valikul määravaks.

Haridustehnoloogia juhina vastutab Märt Lume koolidesse jõudvate TI-lahenduste valiku, arendamise ja töös hoidmise eest.

Lume sõnul on tema esmane tööeesmärk TI-Hüppe haridusrakenduse esimese versiooni valmimine kooliaasta alguseks, millele lisaks on plaanis luua teekaart edasisteks arenguteks ning tagada õpetajale ja õpilasele võimalikult hea kasutajakogemus. «Töötame koos kõigi osapooltega, et lahendus kasutaks tehnoloogia võimalusi ning lahendaks õpetajate ja koolide muresid. Minu peamine roll on hoida visiooni ja juhtida läbipaistvat arendusprotsessi,» selgitas ta.

TI-Hüppe nõukogu ootused uutele juhtidele on toimiva organisatsiooni käivitamine, Eesti ja rahvusvaheliste partnerlussuhete ning parimate tehisintellekti lahenduste kasutamise võimaluste loomine Eesti haridussüsteemis.

TI-Hüpe on Tiigrihüppest inspireeritud ning avaliku ja erasektori koostöös sündiv haridusprogramm, mille raames saavad Eesti koolinoored ja õpetajad juurdepääsu maailma juhtivatele tehisintellekti õpirakendustele ja vajalikud oskused nende targaks kasutamiseks õppetöös. Projekti esimeses etapis saavad 20 000 10.-11. klasside gümnasisti ja nende 4700 õpetajat 1. septembril 2025 ligipääsu maailma juhtivatele tehisintellektil põhinevatele haridusrakendustele.

Programmi elluviimiseks asutati 4. aprillil 2025 sihtasutus TI-Hüpe, mille nõukogusse kuuluvad Tallinna Ülikooli kantsler Kristi Vinter-Nemvalts, Püha Johannese Kooli kaasasutaja Oleg Shvaikovsky, Telia Eesti tegevjuht Andre Visse, Rocca Al Mare Kooli asutaja, ettevõtja Hannes Tamjärv ning Tiigrihüppe ja TI-Hüppe asutajaliige, ettevõtja Linnar Viik. TI-Hüppe käivitamisele on kaasa aidanud vabariigi presidendi diginõukoda, haridus- ja teadusministeerium ning mitmed erasektori esindajad.

Kommentaarid
Tagasi üles