Saada vihje

TalTechi sisseastumisel on menukid maa süsteemide ja e-tervise erialad

Tallinna Tehnikaülikool
Tallinna Tehnikaülikool Foto: TalTech

Vastuvõtt Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) on jõudnud poole peale ning juba praegu on välja joonistunud mõned populaarsust koguvad õppekavad, näiteks bakalaureuseõppes maa süsteemid, magistris e-tervis.

Uuringufirma EMOR 2025. aasta ülikoolide maine uuringust selgus, et tervise erialasid soovitaks õppida iga kolmas noor, tehnikaalasid peab perspektiivikaks 29 protsenti ning IKTd iga viies. See võib selgitada ka seda, miks TalTechi e-tervise magistrikavale on võrreldes eelmise aastaga esitatud 100 protsenti rohkem avaldusi.

Programmijuht Doris Kaljuste rääkis, et uudsed lahendused tervishoius avavad võimalusi, mis varasemalt tundusid ulmelised. «Mida kiiremini areneb tehnoloogia, seda rohkem võimalusi tekib ka tervishoius. Samas on tervis delikaatne teema, millega seotud muutused tuleb põhjalikult läbi kaaluda ning oskuslikult olemasolevasse süsteemi juurutada,» selgitas Kaljuste valdkonna arengut.

«Just selliseid oskusi e-tervise õppekaval õpetatakse – kuidas luua ja juurutada innovaatilisi lahendusi, mis aitaks hoida meie kõigi tervist. Tervishoius on ka palju väljakutseid, mis on muutumas aina teravamaks, see omakorda on soodne kasvupinnas neile, kes soovivad ära teha midagi suurt, mõtestatut ja mõjusat,» julgustas ta valdkonna vastu huvi tundvaid inimesi TalTechi õppima tulema.

Maa süsteemide, kliima ja tehnoloogiate õppekavale on võrreldes eelmise aastaga esitatud 167 protsenti rohkem avaldusi.

Õppekava juht Leeli Amon selgitas, et noored leiavad tee sellele õppekavale, sest neid tõeliselt kõnetab meie planeedi, kliima ja maapõueressursside temaatika. «Mis on meie elukeskkonna kujunemise lugu, seisund ning tulevik? Kas meie praegused oskused ning tehnoloogiad suudavad pakkuda piisavalt ressursse meie ühiskonna toimimiseks? Küsimused on keerulised, aga õnneks toetab õpet mitmekesine praktika nii välitöödel, ettevõtetes kui projektiõppes,» rääkis Amon.

Bakalaureuseõppe kavade seas on esile tõusnud ka hoonete sisekliima ja veetehnika ning elektroenergeetika ja mehhatroonika erialad. Magistriõppes on kasvav huvi lisaks e-tervisele ka energiatehnoloogia ja soojusenergeetika ning avaliku sektori juhtimise ja innovatsiooni õppekavade vastu.

Esimeses astmes on mai keskpaigaks kõige rohkem avaldusi saanud küberturbe tehnoloogiate, IT süsteemide arenduse ja integreeritud tehnoloogiate õppekavad, kuhu on laekunud vastavalt 192, 114 ja 97 avaldust.

Magistris on enim avaldusi esitatud küberturbe, infosüsteemide analüüsi ja kavandamise ning rakenduskeemia ja biotehnoloogia õppekavadele, kuhu on laekunud vastavalt 34, 33 ja 30 avaldust.

Tallinna Tehnikaülikooli saab avaldusi esitada alates märtsi algusest. Viimane hetk avaldus esitada on 3. juuli keskpäeval. Rohkem infot õppekavade ja sisseastumistingimuste kohta on veebilehel taltech.ee/reaalne.

Kommentaarid
Tagasi üles