/nginx/o/2024/06/19/16162673t1h8a0b.jpg)
Haridus- ja teadusministeerium valis kolmeks aastaks partneriks 23 vabaühendust, kellele eraldab 2025. aastal tegevustoetust kokku 2,57 miljonit eurot.
Kantsler Triin Laasi-Õige märkis, et partnerid valiti ministeeriumi prioriteetsete tegevuste toetamiseks. «Järgmisel kolmel aastal on fookuses eelkõige haridus- ja noortevaldkonna professionaalide järelkasvu kindlustamine ning eestikeelsele õppele ülemineku toetamine,» ütles Laasi-Õige. «Kuna taotluste maht ületas ministeeriumi eelarvevõimalusi ligikaudu kaks korda, jäid paljud taotlused paraku rahuldamata, kuid see ei tähenda, et me ei ootaks neid organisatsioone kaasa rääkima – kõik on jätkuvalt oodatud aruteludes osalema ja tegevustega kaasa lööma.»
Haridus-, noorte- ja keelepoliitika valdkondades tegutsevad vabaühingud valiti välja koostöötaotluste põhjal aastateks 2025-2027. Taotlusi hindas 16-liikmeline komisjon, kes analüüsis visiooni, tegevuskava seotust ja mõju, eelarve põhjendatust ning taotleja senist panust ja võimekust valdkonnas tegutsemisel. Taotlused reastati hindamispunktide alusel ja neid rahastatakse pingerea alusel kuni 2,57 miljoni euro suuruse eelarve ammendumiseni. Kokku laekus 53 koostöötaotlust kogusummas 4,5 miljonit eurot.
Partneriks valitud vabaühenduste eesmärk on kiusamise ennetamine ja vähendamine ning vaimse tervise tulemuslik toetamine haridusasutustes; koolijuhtide värbamise ja atesteerimissüsteemi väljaarendamine ning rakendamine; õpetajakutsete andmise korralduse kaasajastamine; noorsootöö kvaliteedi edendamine noorsootööühingutes; keelevaldkonna arendamine eestikeelsele õppele ülemineku ja mitmekeelsuse toetamiseks; infovahetuse tagamine ülikoolide, rakenduskõrgkoolide, riiklike ja rahvusvaheliste andmekogude vahel ning täiskasvanuharidust toetavate tegevuste elluviimine.