Pühapäevast on avatud Kristjan Jaagu õpirände stipendiumi taotlusvoor, mis toetab Eesti kõrgkoolide doktorantide ja arst-residentide õppetööga seotud välisreise - riik toetab sel aastal Kristjan Jaagu programmi stipendiume ligi 650 000 euroga.
Taas saab kandideerida õpirände stipendiumile
«Õpirände stipendiumi eesmärk on suurendada meie kõrgkoolide doktorantide ja arst residentide rahvusvahelist koostööd ning tõsta meie õppe- ja teadustöö kvaliteeti. Eriti ootame taotlusi valdkondadest, mis aitavad tugevdada teadmistepõhist majandust,» ütles haridus- ja noorteameti (Harno) haridusprogrammide keskuse juht Heli Aru-Chabilan.
2025. aastal plaanitakse Aru-Chabilani sõnul kolmes õpirände taotlusvoorus kokku välja anda ligikaudu 70 stipendiumit. 21 aasta jooksul on kokku välja antud 2713 õpirände stipendiumi kogusummas 2 727 266 eurot.
Kristjan Jaagu õpirände stipendiumi saavad taotleda doktorandid ja arst-residendid kuni 3. märtsini. Õpirände sisuks võib olla osalemine konverentsil, kursusel, suvekoolis või muus valdkonnaga seotud akadeemilises tegevuses. Stipendiumi võib taotleda ka doktoriõppes vajalikuks iseseisvaks uurimistööks välismaa teadusasutuses. Korraga toetatakse ühte kuni 30 päeva pikkust välismaal viibimist.
Kristjan Jaagu õpirände stipendiumil on 2025. aastal kokku kolm taotlusvooru – suvise taotlusvooru tähtaeg on 2. juuni ja sügisese vooru oma 21. september.
3. märtsil avab Harno ka Kristjan Jaagu välisõpingute stipendiumi taotlusvooru, kust magistrandid ja doktorandid saavad taotleda toetust oma õpinguteks välisriigi ülikoolis. Välisõpingute stipendiumi andmise eesmärk on suurendada rahvusvahelise kogemusega kõrgelt kvalifitseeritud spetsialistide ja akadeemiliste töötajate hulka Eesti avalikus ja erasektoris, kõrgkoolides ning teadus- ja arendusasutuses.
Kristjan Jaagu programmi stipendiumi abil on varasemalt kõrgharidust välismaal omandanud ka näiteks terviseminister Riina Sikkut ja välisministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov.
Täiendavat infot kõikide stipendiumite kohta leiab haridus- ja noorteameti kodulehelt.
Haridus- ja noorteamet (Harno) loodi 2020. aastal eesmärgiga ellu viia haridus- ja noortepoliitikat. Muuseas vahendab Harno erinevaid stipendiumivõimalusi, mille toel on võimalik minna välismaale konverentsile, koolitusele või praktikale, veeta semester ja/või õppeaasta välisriigis ning omandada kraad mõnes välisülikoolis.