Kohalikud omavalitsused saavad taotleda täiendavat toetust eesti keelest erineva kodukeelega lasteaialastele ja õpilastele eesti keele õpetamiseks – keeleõppetoetusteks on 2025. aastal kokku kavandatud 8,8 miljonit eurot.
Riik toetab lasteaedu ja koole eesti keele õpetamisel 8,8 miljoni euroga (1)
Haridus- ja teadusminister Kristina Kallas märkis, et täiendav keeleõppetoetus on abiks mitte ainult nn üleminekukoolidele, vaid kõigile üldharidus- ja kutsekoolidele ning lasteaedadele, kus on eesti keelest erineva emakeelega lapsi. «Lapsed, kelle kodus ei räägita eesti keelt, peavad saama eesti keele suhu lasteaias ja koolis. Laiem eesmärk on see, et kõigil Eesti lastel ja noortel oleks sõltumata emakeelest võrdsed võimalused meelepärase eriala õppimisel ja töö leidmisel.»
350 euro suurune toetus ühe õpilase kohta aastas on mõeldud neile eesti keelest erineva kodukeelega põhikooliõpilastele, kes õpivad eestikeelses klassis või vähemalt 60 protsendi ulatuses eesti keeles või keelekümblusprogrammi alusel.
185 euro suurune toetus ühe õpilase kohta aastas on mõeldud eesti keelest erineva kodukeelega põhikooliõpilastele, kes õpivad vähemalt 40 protsendi ulatuses eesti keeles.
600 euro suurune toetus aastas on mõeldud uussisserändajast õpilase kohta nii põhikoolis, statsionaarse õppega gümnaasiumis kui ka kutseõppeasutuses.
Lasteaedadele mõeldud toetuse suurus on 2020 eurot aastas ühe eesti keelest erineva emakeelega laste rühmale.
Keeleõppetoetuste taotlemine 2025. aastaks kestab kuni 4. veebruarini. Toetuste määrad on võrreldes eelmise aastaga samad.