Kõik, kes räägivad eesti keelt emakeelena või väga heal tasemel, on oodatud liituma Keelesõbra programmiga, et vestelda keeleõppijatega eesti keeles vabatahtlike mentoritena.
Eesti keele rääkijad on oodatud keeleõppijatele appi
Viis aastat tagasi Integratsiooni Sihtasutuse algatatud ja keeleõppijate hulgas väga nõutud programmis osalemiseks tuleb registreeruda hiljemalt 6. veebruaril.
«Keeleõppijad ootavad pikisilmi vestluspartnereid, kellega eesti keeles rääkida. Need vestlused annavad õppijatele juurde kogemuse, mida nad kõige rohkem vajavad – julguse eesti keeles suhelda ja tahtmise edasi õppida,» kinnitas Keelesõbra programmi juht Ave Landrat. «Eesti keele õppijaid tuleb üha juurde ja selle võrra olulisem on abi, mida saavad pakkuda eesti keele oskusega inimesed – suhelda eesti keeles,» lisas ta.
Eesti keele mentori roll on olla hea vestluspartner keeleõppijale, kes soovib eesti keeles rohkem suhelda. Selleks vestleb mentor õppijaga mõlemale meelepärastel teemadel korra nädalas või tihedamini kolme kuu vältel ehk alates 14. veebruarist kuni 14. maini. Vestlemiseks valivad keelesõbrad mõlemale sobiva suhtluskanali, näiteks saab suhelda arvuti või telefoni kaudu.
Mentorilt on oodatud eesti keele oskus emakeelena või väga heal tasemel ning valmisolek vestelda keeleõppijaga. Vestluste läbiviimisel on mentorile soovituste ja materjalidega toeks Keelesõbra programmi meeskond, kes kõigepealt õppijad ning mentorid kokku viib.
Mentorite arv määrab, kui paljud keeleõppijad saavad Keelesõbra programmist osa võtta. Eelneva viie hooaja jooksul on programmis osalenud kokku pea 2700 mentorit. Eesti keele õppele on kaasa aidanud inimesed erinevas vanuses, kõikvõimalikelt elualadelt ja paljudest riikidest.
Eesti keele õppijad saavad Keelesõbra programmiga ühineda alates 7. veebruarist, kui avaneb nendele mõeldud registreerimisvõimalus. Programmi meeskond alustab mentorite ja õppijate kokkuviimist sõbrapäeval, 14. veebruaril. Keelesõbrad saavad vestelda 14. maini.
Mentorina Keelesõbra programmis osalemiseks oodatakse huvilisi registreeruma Integratsiooni Sihtasutuse veebilehel www.integratsioon.ee/keelesober hiljemalt 6. veebruaril. Samalt veebilehelt leiab ka infot programmi kohta.
Keelesõbra programmi algatas Integratsiooni Sihtasutus 2020. aastal, et viia eesti keeles vestlemiseks ja seeläbi keeleõppe toetamiseks kokku keelesõbrad – eesti keele õppijad ja hea eesti keele oskusega vabatahtlikud mentorid. Viie aasta jooksul on Keelesõbra programmis osalenud kokku 5365 inimest.