Haridusjuhtide praktikaprogrammi viienda lennu lõpetas 11 koolijuhti

Copy
Haridusjuhtide programmi viies lend
Haridusjuhtide programmi viies lend Foto: Taavi Leppiman

11 koolijuhti lõpetasid sel nädalal haridusjuhtide praktikaprogrammi viienda lennu, kokku on praktikaprogrammis osalenud üle 10 protsendi Eesti koolijuhtidest.

Praktikaprogrammi viiendas lennus osalesid Grete-Stina Haaristo Tabasalu gümnaasiumist, Haana Zuba-Reinsalu Luua metsanduskoolist, Julia Vratskih Tallinna Läänemere gümnaasiumist, Kerttu Mölder-Jevdokimov Tallinna Südalinna koolist, Liina-Liis Liiv-Toome Vabaduse koolist, Maarja Merigan Tallinna 32. keskkoolist, Marjeta Venno Tartu erakoolist, Olga Barabaner Tallinna Mustjõe gümnaasiumist, Ronne Sära Tallinna huvikeskusest Kullo, Roosi Nemliher Tartu kunstikoolist ja Signe Vedler Tartu rakendusliku kolledži IT akadeemiast. Praktikat pakkusid Ericsson Eesti, Glia, LHV, SEB, Swedbank, Telia, töötukassa ja Wise.

Kuues lend suundub jaanuaris praktikale. Osalejate seas on nii üld-, kutse- kui alusharidusjuhid Tallinna linna, Tartu linna ja riigikoolidest, programmiga liituvad esmakordselt Rakvere linn ja Saku vald. Esimesed kümnenädalased praktikad algavad jaanuaris ning kestavad märtsi lõpuni. Sellel perioodil on osalejad oma koolist või lasteaiast eemal ning keskenduvad tööle praktikaorganisatsioonis. Praktikat pakuvad Bolt, Glia, LHV, Telia, SEB, Swedbank ja Wise ning esmakordselt ka Tallink ja riigimetsa majandamise keskus.

Üheksa kuud kestva arenguprogrammi eesmärk on edendada koolijuhtimise kvaliteeti. «Osalejad saavad võimaluse astuda harjumuspärasest keskkonnast välja, et õppida ja kogeda, kuidas toimub juhtimine organisatsioonides, mis on tuntud oma kaasaegse ja töötajasõbraliku kultuuri poolest,» rääkis programmist Heateo Haridusfondi koolijuhtimise valdkonna juht Ann Leppiman.

«Senised viis hooaega on näidanud, et praktikaorganisatsioonide eeskujul on koolidesse jõudnud erinevaid tegevusi, mis toetavad sisekliimat või loovad suuremat selgust. Need omakorda on olulised sammud, et pidurdada õpetajate lahkumist koolist ja suurendada õpilaste koolirõõmu,» lisas Leppiman.

Näiteks on võetud meeskonna juhtimises kasutusele uusi võtteid nagu üks-ühele vestlused, asendatud paariliikmelised juhtkonnad tiimijuhtide süsteemiga, juurutatud koolides uusi digivõimalusi, kasutatud õpetajate värbamisel ja nende sisseelamise toetamisel uusi lahendusi ja palju muud.

Haridusjuhtide praktikaprogrammi käivitasid 2019. aastal Heateo Haridusfond ja Tallinna haridusamet koostöös talendijuhtimisettevõttega Fontes. Koos kuuenda lennuga on programmis osalenud kokku 67 haridusjuhti, praktikavõimalusi on pakkunud 16 organisatsiooni. 2021. aastal oli praktikaprogramm üks kolmest üleriigilise Aasta Haridusteo nominendist ning pälvis Tallinna linna Aasta Haridusteo auhinna.

Heateo Haridusfond on Heateo Sihtasutuse juhtimisel tegutsev filantroopiafond, mille eesmärk on anda hoogu algatustele, mis aitavad lahendada Eesti üldhariduse suurimaid sõlmküsimusi. Fondi asutasid 2018. aastal Martin Villig, Taavet Hinrikus, Bolt ja Wise koos uue põlvkonna ettevõtjatega. Praeguseks on enam kui 50 ettevõtjat panustanud fondi kokku kolm miljonit eurot.

Tagasi üles