Ida-Virumaa õpetajate palgakoefitsent on toonud piirkonda üle 330 uue õpetaja

Copy
Raha. Foto on illustratiivne.
Raha. Foto on illustratiivne. Foto: Elmo Riig

Seoses üleminekuga eestikeelsele haridusele saab tänavu kuni detsembrini Ida-Virumaal palgatoetust 1350 õpetajat, tugispetsialisti ja koolijuhti – kokku on see toonud piirkonda 334 uut haridustöötajat ning palgatoetuse kogusumma on tänavu ligikaudu viis miljonit eurot.

«Tänavu oli esimene september ajalooline – kõik Eesti lapsed alustasid esimestes klassides õppetööd eesti keeles. Eestikeelsele haridusele ülemineku reform on saanud eduka stardi ning eriti hea meel on näha, et Ida-Virumaa õpetajate kõrgem palgakoefitsent ka päriselt töötab. See on toonud regiooni üle 330 uue haridustöötaja – see võimaldab meil pakkuda igas Ida-Virumaa koolis kvaliteetset eestikeelset haridust,» ütles haridus- ja teadusminister Kristina Kallas.

Palgatoetust taotlesid kõik kaheksa Ida-Virumaa omavalitsust, kaks erakoolipidajat ja 14 riigikooli.

Toetuse taotlemisel tuli esitada õpetajate andmed, sealhulgas eesti keele oskust tõendavad dokumendid ning tugispetsialistide puhul oli vajalik esitada keeleoskust tõendavad dokumendid ja tõendada kvalifikatsiooni olemasolu. Eelmisel aastal toetust saanute kohta tuli esitada ainult koormuse muudatus, taotluse vorm oli juba eeltäidetud eelmisest voorust pärit andmetega.

Palgameetme eesmärk on tagada kvaliteetne eestikeelne õppetöö seoses üleminekuga eestikeelsele õppele kogu riigis, õpetajate läbipõlemise vältimine ja vajalike lisaõpetajate palkamise võimaldamine. Palgatoetust said taotleda Ida-Virumaa kohalikud omavalitsused ja Ida-Virumaal haridusasutust pidavad eraõiguslikud juriidilised isikud ning Ida-Virumaal riigi hallata olevad haridusasutused.

Palgalisa suurus on koolieelse lasteasutuse õpetajale täistööajaga töötamisel 546 eurot kuus; üldhariduskooli ja kutseõppeasutuse õpetajale täistööajaga töötamisel 910 eurot kuus; koolieelse lasteasutuse ja üldhariduskooli ning kutseõppeasutuse tugispetsialistile – eripedagoog, logopeed, koolipsühholoog, sotsiaalpedagoog – täistöötajaga töötamisel 910 eurot.

Toetust makstakse õpetajale, kes õpetab eesti keeles ja vastab oma ametikohale kehtestatud eesti keele oskuse nõudele ja omab kõrgharidust. Eesti keeles õpetamise nõuet ei rakendata võõrkeeleõpetajale. Kõrghariduse nõuet ei rakendata õpetajale, kes on loetud põhikooli ja gümnaasiumi õpetaja või kutsestandardis toodud kutseõpetaja kvalifikatsiooninõuetele vastavaks.

Lisaks eraldatakse toetust haridusasutuse juhtimise tõhustamiseks. Koolieelse lasteasutuse puhul on toetus 27 eurot lapse kohta ning üldhariduskooli ja kutseõppeasutuse puhul 45 eurot õpilase kohta.

Palgatoetuse taotlemine ja maksmine jätkub ka edaspidi.

Tagasi üles