HAKA juhataja Heli Mattisen selgitas, et rahvusvahelised eksperdid on leidnud EKA puhul mitmeid lahendusi ja lähenemisviise, mida kunstide valdkonna kõrgkoolidele kogu maailmas eeskujuks seada. «Nappide ressurssidega on Eesti kunstiülikoolil õnnestunud saavutada rahvusvaheline tipptase nii mitmeski aspektis,» lisas ta.
Hindamisnõukogu võttis otsuse vastu tuginedes rahvusvahelise hindamiskomisjoni raportile. Otsuses toodi tunnustust väärivana välja EKA rektoraadi toimetulek ootamatute olukordadega, nagu Covid-19 kriisiga ning toetusega Ukrainale ja ukrainlastele, samuti tõhus juhtimine ning heade juhtimistavade väljatöötamine, mis omakorda edendavad EKA horisontaalset juhtimismudelit. Eraldi tõi komisjon välja ka Avatud Akadeemia, mis täienduskoolituse keskusena on pühendunud loova mõtlemise ja loominguliste oskuste arendamisele ning edendab nende pädevuste rakendamist pea kõigis eluvaldkondades.
Lisaks toodi positiivsena välja, et EKA kogukond, mis koosneb pühendunud töötajatest, üliõpilastest, vilistlastest ja huvirühmadest, on koostöine, avatud, paindlik ja toetav, mõistab hästi EKA missiooni ja tegutseb vastavalt. EKA õppejõud on kõrgelt kvalifitseeritud. Nad väärtustavad pidevat enesearengut ning õppijate arengu toetamist. EKA on avatud uuendustele õpetamises ja õppimises, mida tõestavad hea digitaalne õpikeskkond ja paljud teised uuenduslikud lähenemised.
Eesti Kunstiakadeemia rektor Mart Kalm rõõmustas Eesti Kunstiakadeemia suurepäraste tulemuste üle. «EKA akrediteerimise tulemus on üle ootuste hea. Nii väikese ülikooli jaoks, kus nõudeid on alati rohkem kui täitjaid, oli üle aasta väldanud protsess tõeliselt suur pingutus. Institutsionaalse akrediteerimise suurepärane tulemus kinnitab, et EKAl on võimekus pakkuda haridust kõigil kõrgharidusastmetel ning et teeme seda rahvusvaheliselt silmapaistval tasemel,» ütles Kalm.