Rahvas valis programmeerimiskoolile kood/Võru tunnusvärvi

PM Haridusportaal
Copy
Tiit Toots tulevase koole ruumides.
Tiit Toots tulevase koole ruumides. Foto: Lota Vana

30. maist 12. juunini kestnud rahvahääletuse tulemusel valiti järgmisel aastal avatavale programmeerimiskoolile kood/Võru tunnusvärviks sinine.

2025. aasta sügisel tööd alustav kood/Võru on programmeerimiskooli kood/Jõhvi filiaal. Kooli õppetöös kasutatav iseõppe kontseptsioon on Eestis väga populaarne ning vaid mõne aasta jooksul on õpingutele kandideerinud tuhandeid eri vanuses inimesi. Koodikooli õppijate keskmine vanus on 28, noorimad on 18 ja elukogenumad 60ndates eluaastates.

Selleks, et uus kool leiaks sooja vastuvõtu nii kohalikus kogukonnas kui ka laiemalt, kuulutati välja avalik hääletus tunnusvärvi leidmiseks. Valida sai kolme erineva värvitooni ehk kollase, sinise ja oranži vahel. Hääletusest võttis osa 272 inimest ning 40,1 protsenti häältest kogus sinine värvitoon. Teiseks osutus 34,6 protsendiga oranž ning kolmandaks 25,4 protsendiga kollane.

Hääletus tekitas elavat arutelu. Näiteks nähti oranži plussina asjaolu, et rahvusvaheliselt on see tuntud inseneeria värvina. Kollast peeti sobivaks, sest nii ühtib kooli tunnusvärv Võru linna vapi taustaga.

Võrumaa Arenduskeskuse juhi Tiit Tootsi sõnul näitas aga hääletajate aktiivsus ja tagasiside, et 2025. aasta sügisel avatav kool on piirkonda väga oodatud ning valitud arengusuund kõnetab laia ringi inimesi.

Sinist tunnusvärvi hakatakse kasutama kood/Võruga seotud kujunduselementides, näiteks plakatidel, infolehtedel, kooliga seotud meenetel ja mujal.

Ruumide arhitekt Aleksandra Olt Kirde Projekt OÜst sõnas, et valitud sinist värvitooni on soov kasutada ka tulevaste õpperuumide sisekujunduses.

Kooli tegevus on kavandatud Võru endise pangahoone ruumidesse, mille ehituslik põhiprojekt on valminud ja rekonstrueerimistööde hange on ettevalmistamisel.

Tagasi üles