Sedasi jõudis Birjo TalTechi mikrokraadiõppeni, mille valiku seas ta avastas enda jaoks mitmeid huvitavaid erialasid. Kusjuures ta kinnitab, et aasta-aastalt saavad mikrokraadiõppe valdkonnad üha täiendust. Nii on nende sekka just viimastel aastatel lisandunud ka inseneriõpe.
„Möödunud talvel hakkas mulle silma roheliste energiatehnoloogiate eriala, mis on väga praktiline inseneriõpe,« kirjeldab Birjo oma jõudmist mikrokraadiõppesse, millest tal praeguseks on läbitud esimene semester, teine seisab veel sügisel ees. „Kuigi ma sajaprotsendiliselt tingimustele ei vastanud, võeti mind pärast kontakteerumist õppekava juhiga ikkagi vastu. Mis tähendab, et võimalikud on ka erandid ja alati tasub ühendust võtta.»
Elukestev õpe saab üha sügavama tähenduse
Nüüd on Birjol pärast mikrokraadiõppe läbimist energeetika ja inseneriteadusega plaanis hakata süvitsi ja põhjalikumalt tegelema ning asuda edaspidi neid valdkondi tudeerima ka magistriõppes. Just mikrokraadiõpe on see, mis talle selleks uksed avab, sest varasem majanduse bakalaureus ja magistrikraad kommunikatsiooniteaduses ei oleks seda võimaldanud.
„Õpingud on äärmiselt põnevad ja ma püüdlen endiselt oma eesmärgi poole. Samas annan endale aru, et see nõuab pingutust ega toimu üleöö,« iseloomustab Birjo Must oma motivatsiooni suurust. „Veel teeb rõõmu, et mikrokraadiõpe pole pinnapealne, mingit hinnaalandust teiste tudengitega võrreldes ei tehta. Praegu on plaan minna samm-sammult edasi. Kui kõik läheb hästi, lõpetan talvel mikrokraadi ja siis edasi püüan jätkata juba magistriõpinguid.»