EKSPERT EETRIS Leif Kalev «Kuidas olla tark valija?»​

Mariliis Maripuu
, Postimees TV toimetaja
Copy

Tänases Tallinna Ülikooli vestlussaates “Ekspert eetris” tuleb juttu Europarlamendi rollist ja mõjust ning valimiskampaaniate asjakohasusest. Saates on külas Tallinna Ülikooli politoloogia professor Leif Kalev.

Leif Kalev räägib saates Euroopa Liidu pädevusest ja sellest, et erakondade valimisprogrammides on praegu kirjas palju moraalseid soove, mida liit võiks teha ja vähe on kirjas selle kohta, mida täna tehakse. «Peab mõistma asjaolu, et paljud teemad on kohaliku poliitika küsimused ja nende osas ei saa Euroopa Liidu tasandil midagi teha,» selgitab Leif Kalev.

Lisaks tuleb saates juttu Euroopa demokraatia väljakutsetest ja kodaniku võimalustest.

Saadet juhib Tallinna Ülikooli avalike suhete lektor Mart Soonik.

Saatesari «Ekspert eetris» vahendab põnevaid, silmaringi avardavaid ja harivaid teemasid, olgu need tervise, poliitika, hariduse, kunsti või juriidika vallast. Saates arutatakse koos oma valdkonna ekspertidega aktuaalseid küsimusi, mis puudutavad kõiki. Teadlaste roll on ühiskonnas tähtsam kui kunagi varem. Iga päev paisatakse õhku rohkem küsimusi kui vastuseid. Selguseks, uuteks lahendusteks ja tarkadeks otsusteks, olgu riigi või inimese tasandil, on vaja tõenduspõhisust.

«Ekspert eetris» sai alguse 2020. aasta kevadel ja pälvis oma teemapüstitustega 2020. aasta teaduse populariseerija tunnustuse.

Varasemaid saateid saab järele vaadata Tallinna Ülikooli veebilehel ja tv.postimees.ee.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles