Esmaspäeval eesti keele riigieksamiga alanud gümnaasiumilõpetajate eksamiperiood jätkub teisipäeval eesti keele kui teise keele riigieksamiga.
Riigieksamite periood jätkub eesti keele kui teise keele eksamiga
Teisipäeval toimub riigieksami kirjalik osa, suuline osa viiakse läbi 23.–26. aprillil. Eksam mõõdab keeleoskust B2-tasemel ja koosneb viiest osaoskusest, milleks on kirjutamine, kuulamine, lugemine, keele struktuur ja rääkimine.
Kui eesti keele riigieksamile oli registreerunud 7959 eksaminandi, siis teisipäevasele eksamile 2650 õppurit. Inglise keele eksam toimub 2. mail ja matemaatika riigieksam 23. mail.
Gümnaasiumilõpetajatel on võimalus teha eesti keele või eesti keele kui teise keele, matemaatika ja inglise keele riigieksam. Inglise keele riigieksami asemel on võimalik valida ka rahvusvaheliselt tunnustatud võõrkeeleeksam.
Inglise keele riigieksamile on registreerunud 4570 ja matemaatika eksamile 9867 eksaminandi.
Riigieksamitele on sel aastal kokku registreerunud 12 131 eksamitegijat, kellest 9727 on gümnaasiumiõpilased, 730 gümnaasiumi varem lõpetanud ning 1674 kutseõppeasutuste õpilased.
Kui abituriendil ei ole võimalik põhieksamipäeval osaleda, siis saab ta end kirja panna lisaeksamile. Eesti keele riigieksami lisaeksam toimub 20. mail ning eesti keele kui teise keele lisaeksam 27. ja 28. mail. Lisaeksamil osalemiseks tuleb haridus- ja noorteametile esitada avaldus.
Selle õppeaasta võõrkeelte rahvusvahelised eksamid on suures osas juba toimunud, vaid saksa keele Goethe Zertifikat B1- ja B2-taseme eksam toimub 13.–17. maini.
Riigieksamite tulemused avalikustatakse hiljemalt 18. juunil eksamite infosüsteemis ja riigiportaalis eesti.ee.
Riigieksamil maksimumtulemuse ehk 100 punkti saanud eksamitegijad on oodatud haridus- ja noorteameti korraldatavale tänuüritusele «100 punkti pidu».