Tudengipäevad vallutavad järgmisel nädalal Tartu tänavad

PM Haridusportaal
Uuendatud 19. aprill 2024, 08:17
Copy
Tudengite volbripidu mullu
Tudengite volbripidu mullu Foto: Peeter Paaver

Järgmisel nädalal saavad Tartus taas alguse tudengipäevad.

Tartu tudengipäevade kevadfestivalile annab 22. aprillil hoogu eelpäev. Festivali põhikava saab alguse 26. aprillil, ees ootab umbes 90 erinäolist üritust. Kevadfestivalile paneb punkti 4. mail toimuv Project 35 pidu.

Eelpäev algab Raekoja platsil kell 8 traditsioonilise pannkoogihommikuga. Hommikusöögi valik on see aasta parem kui varem ja külas on kõrgkoolide rektorid, kes jagavad kohvi. Päeva jääb lõpetama kell 15 algav kestvusüritus Käsi Autol, kus tudengid saavad proovile panna oma distsipliini ja meelekindluse.

Kavas on tänavu 90 erinäolist üritust, mille hulgast leiab sobiva iga eriala tudeng. Festivali tõmbab käima 26. aprillil, kell 21 lumepargis toimuv kõigi tartlaste lemmik öölaulupidu. Muidugi ei puudu selleaastaselt festivalilt mälumängurite seas menukas Mälukas. 30. aprillil, päeval, mis on pühendatud tarkadele ja nõidadele, saavad kultuuripealinna tudengid võimu enda kätte ja tähistavad üheskoos volbrit.

1. mail, mil võim on linna käes tagasi, korraldatakse keskpargis üritust Libe Trepp, kus hulljulged tudengid saavad proovida Tartu kõige libedamast trepist üles pürgimist. Muidugi ei puudu sellest kevadest metsik mudamaadlus – juba 3. mail on tudengitel võimalus Ahhaa keskuse taga muruväljakul oma oskusi demonstreerida. Festivalile paneb 4. mail punkti Neti spordihallis toimuv pidu Project 35, millega tähistatakse Tartu tudengipäevade 35. tegevusaastat.

Festivali kavaga saab lähemalt tutvuda aadressil https://www.studentdays.ee/event/.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles