Ekspert eetris Margus Vihalem: «Kes kaitseb sinivaala või sitasitika huve?»

Claire Peinar
, Postimees TV toimetaja
Uuendatud 17. aprill 2024, 13:45
Copy

Tänases Tallinna Ülikooli vestlussaates «Ekspert eetris» on teemaks inimese roll looduses. Saates jagab oma teadmisi Tallinna Ülikooli filosoofia dotsent Margus Vihalem.

Margus Vihalem annab saates soovitusi, kuidas elada vastutustundlikumalt ja omada kestlikumat pilti loodusest. «Peame mõtestama ümber inimese rolli maailmas ja seadma esile teiste eluvormide õigused, et seeläbi püüda ära hoida kõige hullemat,» selgitab Vihalem. Saates tuleb juttu ka filosoofiast ja keskkonnast ning kuidas need meie maailma mõjutavad.

Saadet juhib Tallinna Ülikooli avalike suhete lektor Mart Soonik.

Saatesari «Ekspert eetris» vahendab põnevaid, silmaringi avardavaid ja harivaid teemasid, olgu need tervise, poliitika, hariduse, kunsti või juriidika vallast. Saates arutatakse koos oma valdkonna ekspertidega aktuaalseid küsimusi, mis puudutavad kõiki. Teadlaste roll on ühiskonnas tähtsam kui kunagi varem. Iga päev paisatakse õhku rohkem küsimusi kui vastuseid. Selguseks, uuteks lahendusteks ja tarkadeks otsusteks, olgu riigi või inimese tasandil, on vaja tõenduspõhisust.

«Ekspert eetris» sai alguse 2020. aasta kevadel ja pälvis oma teemapüstitustega 2020. aasta teaduse populariseerija tunnustuse.

Varasemaid saateid saab järele vaadata Tallinna Ülikooli veebilehel ja tv.postimees.ee.

Tagasi üles