Ekspert eetris Marek Tamm «Kuidas humanitaaria muudab maailma?»

Claire Peinar
, Postimees TV toimetaja
Copy

Tänases Tallinna Ülikooli vestlussaates «Ekspert eetris» on teemaks humanitaarteadused ehk inimteadus. Saates jagab oma teadmisi Tallinna Ülikooli kultuuriajaloo professor Marek Tamm.

Marek Tamm tutvustab saates lähemalt, et mis on humanitaarteadused, milline on inimene tänapäeval, milline on inimese tulevik ning kas ja kuidas hakkab meid mõjutama tehisaru.

Saates tuleb juttu ka Tallinna Ülikoolis täna algavast Eesti ajaloo esimesest humanitaarteaduste aastakonverentsist. Huvilised saavad 10.-12. aprillil toimuva konverentsi plenaarettekannete ülekandeid vaadata Novaatorist.

Saadet juhib Tallinna Ülikooli avalike suhete lektor Mart Soonik.

Saatesari «Ekspert eetris» vahendab põnevaid, silmaringi avardavaid ja harivaid teemasid, olgu need tervise, poliitika, hariduse, kunsti või juriidika vallast. Saates arutatakse koos oma valdkonna ekspertidega aktuaalseid küsimusi, mis puudutavad kõiki. Teadlaste roll on ühiskonnas tähtsam kui kunagi varem. Iga päev paisatakse õhku rohkem küsimusi kui vastuseid. Selguseks, uuteks lahendusteks ja tarkadeks otsusteks, olgu riigi või inimese tasandil, on vaja tõenduspõhisust.

«Ekspert eetris» sai alguse 2020. aasta kevadel ja pälvis oma teemapüstitustega 2020. aasta teaduse populariseerija tunnustuse.

Varasemaid saateid saab järele vaadata Tallinna Ülikooli veebilehel ja tv.postimees.ee.

Tagasi üles