Hoonele on loodud avarate ühisaladega selgejooneline ja läbi maja jälgitav süda, mis toimib ühendava sotsiaalse ruumina. Võib arvata, et üliõpilased hakkavad seda pehme kattega trepiosa aktiivselt kasutama. Fuajee on hästi lahendatud ning selle üldmulje on avar ja helge. Ruumid on loogiliselt liigendatud ja korrustel liikujale hästi jälgitavad.
Kavandatud on ka vaheldusrikas üldala ja suhtlusruum ning palju õppenurki, sealhulgas eraldatavad rühmatöö kohad. Raamatukogu ala on väga hästi üldalaga ja eri korrustega ühendatud ning hoone pakub mitmekesiseid töötamise ja lugemise võimalusi. Sisekujunduses kasutatud puit tekitab sõbraliku ja hea meeleolu ning kokkuvõttes jätab ruumide lahendus moodsa, õppimiseks mugava ja kutsuva mulje.
Arhitektuurivõistluse tähtajaks esitati kuusteist ideekavandit, mis kõik pääsesid hindamisele. Preemiafond oli 35 000 eurot ja see jaotati järgmiselt:
I koha preemia 11 000 eurot – võistlustöö «Kaskaad» (autorid Kristiina Aasvee, Lauri Eltermaa ja Kaur Talpsep büroost Kauss Arhitektuur OÜ),
II koha preemia 9000 eurot – võistlustöö «L ja L» (autorid Alvin Järving, Ott Alver, Mari Rass, Patrick Barbo, Lill Volmer, Luisa Männilaan ja Lukas Laubre büroost Arhitekt Must OÜ),
III koha preemia 7000 eurot – võistlustöö «Ava Mõte» (autorid Keiu Tulev, Anna Solts, Ervin Golvih, Allar Esko, Jaan Kuusemets ja Erko Luhaaru arhitektuuribüroost DAGOpen OÜ);
ergutuspreemia 4000 eurot – võistlustöö «Tabula Rasa» (autor Villem Tomiste arhitektuuribüroost Stuudio Tallinn OÜ);
ergutuspreemia 4000 eurot – võistlustöö «Nool» (autorid Lembit-Kaur Stöör, Liis Lindvere, Martin Tago, Raivo Kotov ja Vincent Marquardt büroost KOKO arhitektid OÜ).
Võistlustöid hinnanud žüriisse kuulusid Tartu Ülikooli kantsler Kstina Noormets, õigusteaduskonna direktor Gaabriel Tavits, ülikooli kinnisvaraosakonna arendustalituse juhataja Viljo Vider, Eesti Arhitektide Liidu esindajad arhitektid Katrin Koov, Eve Komp ja Ülo Peil ning Tallinna Linnaplaneerimise Ameti arhitekt Lea Järve.