Riigieksamitele on sel aastal registreerunud üle 12 000 õpilase

PM Haridusportaal
Copy
Eksamid. Foto on illustratiivne.
Eksamid. Foto on illustratiivne. Foto: Marko Saarm / Sakala

Sel aastal läbiviidavatele riigieksamitele on esialgsetel andmetel registreerunud 12132 eksamitegijat, kellest 9727 on gümnaasiumiõpilased, 730 gümnaasiumi varem lõpetanud ning 1674 kutseõppeasutuste õpilased.

Gümnaasiumi lõpetamiseks peab õpilane sooritama eesti keele või eesti keele teise keelena, matemaatika ja võõrkeele riigieksamid. Eesti keele riigieksamile registreerus sel aastal 8032 ja eesti keele teise keelena plaanib teha 2663 eksamitegijat.

Matemaatika riigieksami puhul pidi õpilane valima kitsa või laia kursuse alusel koostatud eksamitöö vahel. Matemaatika kitsa kursuse eksami valis 4507 ja laia kursuse eksami 5418 eksamisooritajat. Lisaks sooritab 20 õpilast Saksa üldise kõrgkooliküpsuse matemaatika eksami, mis arvestatakse laia matemaatika eksamina.

Võõrkeele riigieksami puhul on õpilasel mitu valikuvõimalust. Õpilane võib sooritada haridus- ja noorteameti koostatava inglise keele riigieksami, mille eduka läbimise korral antakse õpilasele B1- või B2-keeleoskustase. Selle eksami on valinud sellel aastal 4586 õpilast. Väga hea inglise keele oskusega õpilastel on võimalus sooritada rahvusvaheline Cambridge Advanced C1-taseme eksam. C1 eksamile registreerus sel aastal 2431 õpilast.

Võõrkeele eksamiks sai valida ka haridus- ja noorteameti vahendatud rahvusvahelise prantsuse või saksa keele eksami. Saksa keele erinevaid eksameid teeb sel aastal kokku 168 ja prantsuse keele eksami sooritab 273 eksamitegijat.

Selle aasta riigieksamid algavad 22. aprillil eesti keele eksamiga ning lõpevad 23. mail matemaatika eksamiga. Riigieksamite tulemused avalikustatakse hiljemalt 18. juunil eksamite infosüsteemis EIS ja riigiportaalis eesti.ee.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles