TalTechi vilistlased võitlevad uue stipendiumiga inseneride põua vastu (2)

PM Haridusportaal
Copy
Vilistlased soovivad leevendada inseneride põuda, foto on illustratiivne
Vilistlased soovivad leevendada inseneride põuda, foto on illustratiivne Foto: TalTech

Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) inseneriteaduskonna vilistlased lõid uue stipendiumifondi, et toetada tudengeid, kes oma vabast ajast ja kohusetundest erinevate vabatahtlike tegevustega eriala populariseerivad.

«Valdkonna atraktiivsuse tõstmine võiks kaasa aidata inseneridepuuduse vähendamisele, samuti tõsta lõpetajate ja sisseastujate arvu, sõnas fondi eestvedaja, tehnikaülikooli vilistlane Erik Teder.

Stipendiumi suuruseks on sel aastal 1500 eurot. «Soovime inseneritudengeid toetada, et nad saaksid pühendada õpingutele ega peaks kooli kõrvalt tööl käima, kuna see toob tihti kaasa õppetulemuste languse, õpingute venimise või hoopiski poolelijäämise,» selgitas Teder.

Tema sõnul ajendas teda fondi looma paljude vilistlaste soov inseneeriat populariseerida. Kuna vilistlastel endil on keeruline aega leida, et valdkonna atraktiivsust suurendada, tekkiski idee koguda annetusi, et toetada aktiivseid tudengeid.

Fondi algatajad loodavad, et saavad stipendiumiga tunnustada võimalikult paljusid tublisid tudengeid. Selleks oleks vaja aga kokku saada mitme stipendiumi suurune summa. «Iga annetus ja toetus on suureks abiks, sest väikestest summadest saavad kokku suuremad ning seeläbi saame stipendiume välja anda rohkematele tudengitele. Ootame kõigi heade inimeste ja ettevõtete abi, kes peavad Eesti inseneriharidust tähtsaks, soovivad kaasa aidata selle populariseerimisse ja toetada tulevasi tippinsenere,» ütles Teder. 

Toetuste suurus on igaühe enda valida.

Ka inseneriteaduskond paneb suurepärasele algatusele õla alla. Inseneriteaduskonna dekaani Fjodor Sergejevi sõnul on vilistlaste loodud stipendium äärmiselt vajalik ja väärtust loov. «Inseneride roll ühiskonnas on muutunud. Tänapäeva insenerid vastutavad lisaks erialateadmistele ja oskustele ka eetika eest. See muutub eriti kriitiliseks tehisaru kiire arenguga,» sõnas Sergejev.

Inseneriteaduskonnast saab fondi pikaajaline toetaja. Samuti teevad annetusi nii inseneeriahuvilised kui tehnikaülikooli patrioodid. 2021. aastal pärandas Kanadas elanud Ina Marje Tilt inseneriteaduskonnale veidi üle 6500 euro. «Kahjuks meil ei õnnestunud välja selgitada proua Tilti otsest seost Tallinna Tehnikaülikooli ja inseneriteaduskonnaga, kuid loodetavasti on tulevaste inseneride stipendiumifond just see õige koht, kuhu tema annetus suunata,» lisas Sergejev.

Ettevõtted saavad soovi korral valida toetamiseks mõne kitsama inseneeriavaldkonna. Lisaks märgitakse nad kodulehel patroonidena – see on hea võimalus tudengite seas tööandjana silma paista. Annetamine käib mugavalt läbi Tallinna Tehnikaülikooli toetusportaali.

Tegemist on mittetulundusliku fondiga, mida veavad vabatahtlikud inseneriteaduskonna vilistlased. Annetatud raha suunatakse täielikult tudengite toetamisse.

Igal aastal korraldavad tudengiaktivistid inseneriteaduskonnas üle kümne suure ürituse, millest paljud jõuavad ka meediasse ning mitmetel osaleb rohkelt gümnasiste. Samuti käivad aktiivsed inseneritudengid vabatahtlikult Eesti koolides eriala populariseerimas ja töötubasid korraldamas.

Lisaks teadlikkuse kasvule aitavad need üritused tudengielu ka teiste inseneritudengite jaoks rikastada. Seeläbi arendavad tudengid ennast mitmekesiselt – nii ürituse korraldamise kui meeskonnatöö läbi, samuti osalemise käigus erinevaid uusi teoreetilisi ja praktilisi teadmisi saades.

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles