Ekspert eetris ⟩ Maarja Tinn ja Meril Ümarik: «Kus on noorte hääl demokraatia kriisis ehk millised on kodanikuhariduse väljakutsed?»​​

Claire Peinar
, Postimees TV toimetaja
Copy

Tänases vestlussaates «Ekspert eetris» on külas Tallinna Ülikooli haridusuuringute dotsent Meril Ümarik ja kasvatusteaduste doktorant Maarja Tinn. Nad räägivad saates vastvalminud rahvusvahelise kodanikuhariduse uuringu (ICCS) tulemustest, milles osales 3961 kaheksanda klassi õpilast Eesti koolidest.

Saatekülalised räägivad sellest, et Eesti õpilaste ühiskonnaalased teadmised on väga head, kuid küsitav on kodanikuosalus. Võrreldes teiste uuringus osalenud riikidega on Eesti õpilaste aktiivsus ühiskonnas, poliitikas ja ka koolis palju madalam ning langustrendis. Saates tuleb juttu ka väga erinevatest ja muret tekitavatest poiste ja tüdrukute hoiakutest inimõiguste ja võrdõiguslikkuse suhtes.

Saadet juhib Tallinna Ülikooli ajakirjanduse õppekava viimase aasta üliõpilane Katriin Lepik.

Saatesari «Ekspert eetris» vahendab põnevaid, silmaringi avardavaid ja harivaid teemasid, olgu need tervise, poliitika, hariduse, kunsti või juriidika vallast. Saates arutatakse koos oma valdkonna ekspertidega aktuaalseid küsimusi, mis puudutavad kõiki. Teadlaste roll on ühiskonnas tähtsam kui kunagi varem. Iga päev paisatakse õhku rohkem küsimusi kui vastuseid. Selguseks, uuteks lahendusteks ja tarkadeks otsusteks, olgu riigi või inimese tasandil, on vaja tõenduspõhisust.

«Ekspert eetris» sai alguse 2020. aasta kevadel ja pälvis oma teemapüstitustega 2020. aasta teaduse populariseerija tunnustuse.

Varasemaid saateid saab järele vaadata Tallinna Ülikooli veebilehel ja tv.postimees.ee.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles