Ekspert eetris Aleksandr Popov: «Kas rahvusvahelised kokkulepped on kivisse raiutud?»​​

Claire Peinar
, Postimees TV toimetaja
Copy

Tänases Tallinna Ülikooli vestlussaates «Ekspert eetris» tuleb juttu riikidevahelistest lepingutest ja kokkulepetest. Saates on külas Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi õiguse külalislektor Aleksandr Popov.

Popov räägib, et rahvusvahelised lepingud on meie igapäevaelu reguleerimiseks ja riigid võtavad nendega endale kohustusi, jagavad neid omavahel ja lepingutega võetakse endale ka võimalus saada hüvesid. Küll aga ei ole kõik alati nii üheselt mõistetav kui esialgu paistab. «Näitena võib tuua Ühendkuningriigi kurikuulsa väljumise Euroopa Liidust. Leping ütleb selgelt, et liidust saab igal hetkel lahkuda. Samas toimusid aastatepikkused läbirääkimised, sest miski, mis on justkui selgelt sõnastatud, võib olla kõike muud kui arusaadav,» selgitas Aleksandr Popov.

Saates avatakse erinevate rahvusvaheliste kokkulepete tagamaid ja juttu tuleb sellest, kuidas ära tunda piraati ja kust saab teada, kas elatakse saarel või kivil.

Saadet juhib Tallinna Ülikooli ajakirjanduse õppekava viimase aasta üliõpilane Katriin Lepik.

Saatesari «Ekspert eetris» vahendab põnevaid, silmaringi avardavaid ja harivaid teemasid, olgu need tervise, poliitika, hariduse, kunsti või juriidika vallast. Saates arutatakse koos oma valdkonna ekspertidega aktuaalseid küsimusi, mis puudutavad kõiki. Teadlaste roll on ühiskonnas tähtsam kui kunagi varem. Iga päev paisatakse õhku rohkem küsimusi kui vastuseid. Selguseks, uuteks lahendusteks ja tarkadeks otsusteks, olgu riigi või inimese tasandil, on vaja tõenduspõhisust.

«Ekspert eetris» sai alguse 2020. aasta kevadel ja pälvis oma teemapüstitustega 2020. aasta teaduse populariseerija tunnustuse.

Varasemaid saateid saab järele vaadata Tallinna Ülikooli veebilehel ja tv.postimees.ee.

Tagasi üles