Ekspert Eetris Lennart Mathias Männik: «Kas filmikunstil on vastutus ühiskonna ees?»​​

Claire Peinar
, Postimees TV toimetaja
Copy

Seekordses saates «Ekspert eetris» tuleb juttu filmikunstist Eestis ja Euroopas, samuti proovime mõtestada filmikui meediumi rolli ühiskonnas. Külas on Tallinna Ülikooli filmikunsti tudeng ja Eesti Üliõpilaskondade Liidu asejuht Lennart Mathias Männik.

Lisaks sügavale filmikunstile tuleb juttu ka filminduse kommertslikust küljest, millel on Männiku hinnangul paljudel juhtudel oluline koht loome avalikkusesse jõudmisel. «Tegemist on millegagi, mida tuleb lihtsalt arvesse võtta, sest finantsiline stabiilsus läbi mõne hea koostööpartneri on paljudel juhtudel vajalik,» lisas Lennart Mathias Männik. Arutame ka selle selle üle, kas oleme jõudnud sinnamaani, et mida lühem ja kiirem sisu, seda parem ja kas pikad filmid jäävad järjest enam tahaplaanile? Milliste nippidega saab vaatajaid pikemaks ajaks köita?

Saadet juhib Tallinna Ülikooli avalike suhete lektor Mart Soonik.

Saatesari «Ekspert eetris» vahendab põnevaid, silmaringi avardavaid ja harivaid teemasid, olgu need tervise, poliitika, hariduse, kunsti või juriidika vallast. Saates arutatakse koos oma valdkonna ekspertidega aktuaalseid küsimusi, mis puudutavad kõiki. Teadlaste roll on ühiskonnas tähtsam kui kunagi varem. Iga päev paisatakse õhku rohkem küsimusi kui vastuseid. Selguseks, uuteks lahendusteks ja tarkadeks otsusteks, olgu riigi või inimese tasandil, on vaja tõenduspõhisust.

«Ekspert eetris» sai alguse 2020. aasta kevadel ning pälvis oma teemapüstitustega 2020. aasta teaduse populariseerija tunnustuse.

Varasemaid saateid saab järele vaadata Tallinna Ülikooli veebilehel ja tv.postimees.ee.

Tagasi üles