L, 2.12.2023

Eesti Loodusmuuseum kutsub Meelerahu rajale hinge kosutama

PM Haridusportaal
Facebook
Comments
Meelerahu tee Lasnamäe veerule Paevälja lagendikule.
Meelerahu tee Lasnamäe veerule Paevälja lagendikule. Foto: Kaido Einama

Eesti Loodusmuuseum kutsub avastama huvitavaid Tallinna paiku ja sukelduma linnaloodusesse Meelerahu rajal. 15 punktist koosnev rada on osa Eesti Loodusmuuseumi 6. oktoobril avatavast linnaloodusele pühendatud näitusest «Puudega linn».

«Loodus mõjub positiivselt vaimsele tervisele ja selle raja loomisega soovime anda inimestele võimaluse seda oma nahal ja meeltel kogeda,» ütles Eesti Loodusmuuseumi näituste üksuse projektijuht Annemarie Rammo. «Me ei piira end müüride või näitusesaaliga, vaid muuseum läheb mõtteliselt majast välja. Meelerahu rada koosneb 15 punktist ja sel pole algust ega lõppu.»

Rammo rääkis, et Tallinna viies erinevas linnaosas on valitud kolm punkti, mis on omavahel jalgsi läbi jalutatavad. «Soovime näidata, et linn ja loodus pole vastandid ja nad on omavahel läbi põimunud. Igas linnajaos leiab suurema või väiksema lapikese linnaloodust, olgu see kortermaja tagune park Lasnamäel, Rahumäe kalmistu, Vanalinna müürid või Raekoja plats,» lisas ta.

Meelerahu leiab ka Tallinna raekoja platsilt.
Meelerahu leiab ka Tallinna raekoja platsilt. Foto: Eesti Loodusmuuseum

Meelerahu raja jaoks on koostöös teadveloleku praktiku Loore Aaslav-Kaasikuga loodud audiogiid, mis koosneb heliklippidest pikkusega kuni kolm minutit. «Argisaginas on tihtipeale keeruline endale võtta isegi 15 minutit, kuid kolm minutit leiab igaüks,» rääkis Annemarie Rammo. «Harjutused ei vaja füüsilist pingutust, aitavad astuda rutiinist välja, keskenduda endale ja ümbrusele ning panna tähele loodust linnas sees.»

Eesti Loodusmuuseumi uus näitus «Puudega linn» on külastajatele avatud alates 6. oktoobrist. Näituse kuraatorid on muuseumi kogude juhataja Lennart Lennuk ja näituste üksuse juhataja Evelin Pääsukene. Näitusele andis hoogu 2023. aasta Euroopa Roheline pealinn Tallinn.

Meelerahu raja audiogiid ja raja punktide loetelu on saadaval siit. Vaata punkte Google Mapsi kaardil siit.

Kaardilt on näha punktid, mida loodusmuuseum soovitab Tallinnas külastada.
Kaardilt on näha punktid, mida loodusmuuseum soovitab Tallinnas külastada. Foto: Eesti Loodusmuuseum / Google Maps
Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles