Eesti Elektroonikatööstuse Liidu juhi Arno Kolgi sõnul on inseneride puudus Eesti majanduse üks teravamaid probleeme. «Me teeme ettevõtetega palju koostööd selleks, et innustada noori valima elektroonikainseneri eriala. Aga ootame ka lahendusi ja tuge riigilt, kuidas lahendada tööjõupuudus tulevikus 一 OSKA uuring näitab, et aastaks 2030 on Eesti tööstuses puudu kaks kolmandikku inseneridest,» sõnas Kolk.
Noortele suunatud elektroonikaharidust populariseerivat teavituskampaaniat korraldab Eesti Elektroonikatööstuse Liit tänavu juba neljandat aastat ja selles osalevad liidu liikmed Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Ülikool, Tallinna Polütehnikum, Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Krakul, Inission Tallinn, GPV Estonia, Incap ja Hansavest.
Eesti Elektroonikatööstuse Liit on kaasaegselt nutikas võrgustik nii kogenud kodumaistele elektroonikatootjatele, alustavatele start-up'idele kui ka rahvusvahelistele elektroonikatootjatele. Liit seob omavahel Eesti erinevaid tööstusalasid ja aitab luua innovatsiooni Eesti elektroonikatööstuses tuleviku elustiili lahenduste loomiseks. Liitu kuulub üle 70 organisatsiooni, mis katavad kogu elektroonika väärtusahela, sealhulgas tootearenduse, tootmise, remondi ja taaskasutuse, logistika, komponentide, kulumaterjalide ja seadmete tarnimise ning hariduse, erialase koolituse ja värbamisteenused.
Krakul on Eesti juhtiv IoT ja autonoomsete süsteemide arendaja, mis kasvas välja ESTCube-1 projektist. Krakul on pikaajaliste ja mitmekülgsete kogemustega disainipartner ja pakub toodete täislahendusi: ideest prototüübini, prototüübist tootmiseni. Meeskond on viinud lõpule üle 100 rahvusvahelise projekti Baltikumis, USAs, Rootsis, Mehhikos, Vietnamis, Hispaanias ja paljudes teistes riikides. Nasdaq First Northili noteeritud ettevõte Bercman Technologies sai 2021. aasta lõpus Krakulis täieliku osaluse.