Kaamos panustab projekti esialgu 168 000 eurot ning koostöö tulemusel saab koolituse läbida esimese kolme aasta jooksul umbes 200 õpetajat.
Napib keskhariduse omandajaid
Programmi Noored Kooli tegevjuhi Annika Küngase sõnul lõpetab igal aastal Eestis põhikooli umbes 11 000 õpilast, kuid põhikoolile järgneva nelja aasta jooksul omandab neist keskhariduse keskmiselt vaid 80 protsenti. «Haridussüsteemist varajase väljalangemise ennetamiseks on vaja tegeleda laste õpimotivatsiooniga ning õppimis- ja suhtlusoskuste arendamisega. Koostöös Kaamosega on meil võimalus avada uus õpiring tegevõpetajatele, mis on pikaajaline, koostöine ja sisaldab võimalusi uusi oskusi praktikas harjutada,» selgitas Küngas õpetajate enesetäiendamise vajalikkust.
Laste ja noorte sotsiaalsete oskuste arendamine toetab Küngase sõnul õppimist ja hakkamasaamist ka väljaspool kooli ning edasises elus. «Sotsiaalemotsionaalsed oskused tähendavad nii enda kui ka teiste inimeste tunnete mõistmist ning oma emotsioonide ja suhete teadlikku juhtimist. Need oskused aitavad meil endast ja teistest paremini aru saada ning valida olukorrale sobiv käitumine. Sotsiaalsete pädevuste arendamise olulisust rõhutatakse ka meie õppekavades ning need kuuluvad Euroopa Komisjoni sõnastatud võtmepädevuste hulka,» rääkis Küngas.
Suurim vara on haritud inimesed
Kaamos Groupi nõukogu liikme Juulika Vahteri sõnul on väikese riigi suurim vara haritud inimesed, mispärast ettevõtete panus haridusse toetab ettevõtluskeskkonna tulevikku.
«Kuigi PISA testide järgi oleme maailma tipus, siis mure hariduse pärast peegeldub nii avaliku kui ka erasektori tööjõupuuduses. Ees on suurel hulgal väljakutseid, nagu õpetajate kõrge keskmine vanus, noorte õpetajate motivatsioon, õpilaste sotsiaalmajanduslik ebavõrdsus, eestikeelsele õppele üleminek ja palju muud,» põhjendas Vahter otsust võtta Kaamose lähiaastate prioriteediks haridusprojektide toetamise ning panustada Eesti hariduse tulevikku muu hulgas läbi programmi Noored Kooli.