Tartu linnavalitsuse haridusosakond kuulutas välja õppekava rakendamist toetavate projektide konkursi Tartu linna lasteaedadele ja koolidele.
Tartu otsib partnereid lasteaedade ja koolide õppekavade rikastamiseks
Konkursi eesmärk on toetada lasteaedade ja koolide õppeprotsesse ja aidata kaasa õppijate jaoks oluliste teadmiste paremale omandamisele. Uued projektid aitavad õppetööd mitmekesistada ja huvitavamaks muuta.
Eesmärk on lähendada eesti- ja venekeelseid noori
Uue valdkonnana on 2023/24. õppeaastal projektide konkursil esiplaanil muukeelse õppija eesti keele õppimise toetamine. «Õppekava rakendamist toetavad projektid on hea lisavõimalus aidata kaasa muukeelsete noorte keele õppele ja lähendada eesti- ja venekeelseid noori nagu oleme seadnud eesmärgiks ka eestikeelse hariduse tegevuskavas. Loodan, et leiame siin häid koostööpartnereid,» ütles haridusosakonna juhataja Riho Raave.
Sel aastal on prioriteetsed valdkonnad kultuuriline identiteet ja muukeelse õppija eesti keele õppimise toetamine; ettevõtlikkus, sealhulgas õpioskused, kriitiline mõtlemine ja probleemi lahendamise oskus, rahatarkus, loovus, koostööoskus ja muu selline ning tervislikud eluviisid, sealhulgas vaimne ja füüsiline tervis, toitumine, kiusuennetus ja muu selline.
Keeleõpe läbi liikumise
Heaks näiteks, kuidas keeleõpet ja motivatsiooni keeleõppeks saab toetada läbi liikumisõpetuse, toob haridusosakond tänavuse Puškini ja Forseliuse kooli ning Shaté tantsukooli koostööprojekti, mis sidus kokku keeleõppe, loovliikumise, eneseanalüüsi ja meeskonnatööoskuste arendamise.
Kahe kooli erineva emakeelega 5. klassi õpilased kohtusid kahe kuu jooksul igal nädalal Shaté tantsukoolis. Õpilased osalesid loovliikumise sessioonides ning projekti lõpuks lavastasid ise etüüdid, mida üksteisele esitleti ja tagasisidestati.
Projektitoetuse taotleja võib olla Tartu linna lasteaed või põhikool koos vähemalt ühe projektipartneriga. Toetuse suurus on kuni 5000 eurot projekti kohta. Taotleja omarahastus ja projektipartneri kaasrahastus peab olema kokku lasteaedade projektide puhul 10 protsenti ning koolide projektide puhul vähemalt 20 protsenti projekti kogumaksumusest. Projektitoetuse taotlusi saab esitada kuni 30. juunini.