L, 23.09.2023

Ida-Virumaa haridusasutused meelitavad enda juurde tööle tulema

PM Haridusportaal
Facebook
Comments
Jõhvi gümnaasiumi direktori Tatjana Ait kutsub haridustöötajaid Ida-Virumaale tööle tulema.
Jõhvi gümnaasiumi direktori Tatjana Ait kutsub haridustöötajaid Ida-Virumaale tööle tulema. Foto: Matti Kämärä

Ida-Virumaa haridusasutustes toimuvad esmaspäevast neljapäevani proovipäevad, mille eesmärk on innustada huvilisi nendesse tööle tulema.

Proovipäevadele registreerunud saavad tutvuda väljavalitud haridusasutuse füüsilise keskkonnaga, kohtuda juhtkonna ning sealsete õpetajatega, maitsta koolide ja lasteaedade toitu, külastada vastavalt oma huvile ainetunde ning mõni haridusjuht on valmis näitama ka kohaliku linna piirkonda.

Huvilisi on ligi poolsada

Proovipäevadele tuleb ligi poolsada huvilist, kellest üle poolte on Harjumaalt. Kokku tutvutakse 22 haridusasutusega lasteaiast kõrgkoolini välja. Populaarsemad sihtkohad on Jõhvi gümnaasium ning Ida-Virumaa kutsehariduskeskus.

Ida-Viru haridusklastri koordinaatori Kerda Eierti sõnul on huvi Ida-Virumaal pakutavate haridusvaldkonna töökohtade järgi väga suur, seda kinnitab Hariduskopteri tööpakkumiste veebilehe statistika, kus mitmendat nädalat järjest on külastajate arv iga päev üle 900 inimese.

«Teeme proovipäevi esimest korda ning näeme, et soov enne kandideerimist võimaliku töökohaga tutvuma tulla on suur. Proovipäevad annavad huvilistele suurepärase võimaluse kogeda kohapealset keskkonda ning tutvuda sealsete inimestega ja seejärel teha lõplikud otsused kandideerimise osas,» kommenteeris Eiert.

Uued inimesed loovad uut potentsiaali

Jõhvi gümnaasiumi direktor Tatjana Ait märkis, et proovipäevade mõte on väga hea, kuna nii saab kool näidata kohale tulnud huvilistele, kui äge on Ida-Virumaa ning kui tublid õpilased ja ettevõtlikud õpetajad seal on. «Mida rohkem saame Ida-Virumaale kutsuda inimesi väljastpoolt, seda suurem on meie potentsiaal,» ütles Ait.

«Proovipäevad annavad võimaluse katsuda seda, mida internetist ei loe ja tädi saunas ei räägi – ehtsat koolielu konkreetses koolis. Õpilaste naer, õpetajate toa eriline õhkkond, koolipere kooskulgemine on see, mida peab ise kogema enne suurte otsuste tegemist. Ida-Virumaa koolid on järjest enam muutumas õppijakeskseks ja julgeks. Sinimäe kool on sellest hea näide,» kommenteeris Sinimäe põhikooli direktor Aljona Kordontšuk.

Kampaanialehel www.hariduskopter.ee/1missioon saab tutvuda nii Ida-Virumaa võimaluste kui ka vabade töökohtadega. Kui haridustöötaja parasjagu enda profiilile sobivat ametikohta ei leia, tasub igal juhul saata päring kampaanialehel olevale kontaktivormile. Kokkuvõttes on praegu selge, et Ida-Virumaale on vaja üle 150 eri profiiliga haridustöötaja.

Tavapärasest suurem palk

Ida-Virumaal on 2023. aasta septembrist haridustöötajatel kõrgem töötasu, täistööajaga töötavale üldhariduskooli ja kutseõppeasutuse õpetajale ning tugispetsialistile tuleb maksta vähemalt 2624 euro suurust töötasu, magistrikraadiga lasteaiaõpetajale vähemalt 2274 euro ning bakalaureusekraadiga lasteaiaõpetajale vähemalt 2099 euro suurust töötasu.

Ida-Viru haridusklasteri Hariduskopter lõid kohalikud omavalitsused ja haridusasutused 2020. aastal, et ühiselt arendada ja koordineerida maakonna haridusvaldkonda. Ühises organisatsioonis töötatakse selle nimel, et saada Ida-Virumaale maakonnaväliseid õppureid ning haridustöötajaid, parandada hariduse kvaliteeti ja siduda erinevaid haridusvaldkondi ja astmeid.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles