R, 2.06.2023

Kehtna Kutsehariduskeskuse õpilane läheb Eestit esindama rahvusvahelisel automehaanikute võistlusel

PM Haridusportaal
Facebook Twitter
Comments
Foto: Erakogu

Kesk- ja Ida-Euroopa üks suurimaid sõidukite varuosade maaletoojaid Inter Cars saadab Eesti noore automehaaniku Ungarisse rahvusvahelise võistluse Young Car Mechanic 2023 finaali. Võistluste eesmärk on selgitada välja noored talendid ning populariseerida automehaaniku elukutset.

Äsja toimunud rahvusvahelise võistluse Eesti finaalvooru võitis Karl-Erik Õunas Kehtna Kutsehariduskeskusest. Teiseks jäi Markus Põder Valgamaa Kutseõppekeskusest ning kolmandaks tuli Karl Oskar Soomets Pärnumaa Kutsehariduskeskusest.

«Võistlus kogub iga aastaga populaarsust ning juba kolmandat aastat järjest osalesid kõik Eesti kutsekoolid. Ka osalejate arv kasvab tempokalt – esimeses voorus osalenud õpilaste arv suurenes võrreldes eelmise aastaga 27%. Kahe aasta taguse ajaga võrreldes kasvas see lausa 142%,» märkis Noore Automehaaniku võistluse korraldaja Jekaterina Starostina.

Esimeses voorus, mis toimus internetikeskkonnas ja koosnes 90 valikvastustega küsimusest, osales 252 õpilast 12 kutsekoolist. Teise vooru pääses igast koolist kaks enim punkte kogunud õpilast ning sealt kolmandasse ehk riiklikku finaali pääsesid enim punkte saanud 10 õpilast.

Karl-Erik Õunas.
Karl-Erik Õunas. Foto: Erakogu

Korraldaja sõnul tähendab võistlustel osalemine noorte jaoks lisaks praktiliste erialaoskuste arendamisele ka suhtlusoskuste arendamist ja see laiendab nende üldist silmaringi. «Finaalis osalemine paneb proovile ka võõrkeelte oskuse. Noorte automehaanikute võistlus on hea näide eraettevõtete ja kutseõppeasutuste omavahelisest koostööst,» sõnas Jekaterina Starostina.

«Arvestades suurt huvi võistluse vastu otsustasime suurendada nii finaalis osalevate õpilaste kui ka ülesannete arvu 8-lt 10-le. Praktiliste ülesannete hulgas olid näiteks aku vahetus start-stop süsteemiga autol, õigete filtrite ning nende osade tuvastamine, sõiduabisüsteemide kalibreerimine, pidurisüsteemi diagnostika ning remont, hüdraulika ploki diagnostika ning remont, kahemassilise siduri vahetus, pneumaatika süsteemi detailide tuvastamine jne,» kirjeldas Jekaterina Starostina.

Eesti rahvuslik finaal peeti Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis ning praktilisi ülesandeid koostasid ja viisid läbi tuntud kaubamärkide esindajad: ZF Aftermarket, Bosch, Schaeffler, Meyle, Shell Helix, febi bilstein, Continental, Elring, Mann+Hummel ja Varta.

Koolidele ja õpilastele on võistlustel osalemine tasuta. Nii õpilased, õpetajad kui ka esikolmiku koolid said erinevaid auhindu nii Inter Carsilt kui ka partneritelt.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles