Koolid on oodatud osalema rahvusvahelisel matemaatikavõistlusel Náboj

PM Haridusportaal
Copy
Võistkondlik nuputamine matemaatikaolümpiaadi huvilaagris 2021. aastal
Võistkondlik nuputamine matemaatikaolümpiaadi huvilaagris 2021. aastal Foto: Sandra Schumann

Rahvusvahelisel võistkondlikul matemaatikavõistlusel Náboj on teist aastat järjest oodatud osalema Eesti koolide õpilased.

Võistlus toimub tänavu 21. aprillil kokku 11 riigis. Eestis korraldatakse kohapealset võistlust Tallinnas ja Tartus. Osalemine on kõigile tasuta.

Náboj on 1998. aastal Slovakkias alguse saanud võistlus viieliikmelistele võistkondadele, kes esindavad oma koole. Peamiselt 9.–12. klasside õpilastele suunatud võistlusel võisteldakse kahes vanuserühmas. Nooremas on lubatud osaleda kuni 10. klassis käivatel õpilastel. Vanemas saavad osaleda ka 11. ja 12. klasside õpilased. Eesti arvestuses autasustatakse vanuserühmade parimaid ja parimat põhikooli.

Võistlejatel tuleb 120 minuti jooksul lahendada võimalikult palju ülesandeid, mis nõuavad neilt loomingulisust ja leidlikkust. Võistkonna edukus sõltub ka liikmete koostööoskusest. Lahendamist alustatakse lihtsamate ja lõpetatakse raskemate ülesannetega. Samuti piisab ülesande lahendamiseks vaid õige vastuse leidmisest. Seetõttu sobib võistlus nii olümpiaadidel korduvalt osalenud õpilastele kui ka neile, kellel see kogemus puudub. Võistlusülesanded on sel aastal ainult eestikeelsed.

Möödunud aastal toimus Náboj Eestis esimest korda ja pälvis rohket positiivset tagasisidet. Võistlust peeti kõigis riikides veebipõhiselt. «Nüüd saavad õpilased võistelda kohapeal, mis pakub veelgi enam põnevust ja emotsioone,» sõnas Náboj Eesti korraldaja Oleg Košik.

Võistlus toimub Tallinna Tehnikaülikoolis ning Tartus haridus- ja teadusministeeriumi saalis.

Iga kool peab enda võistkonnad registreerima Náboj Eesti kodulehel, kus on olemas ka võistluse täismahus korralduslik teave. Lisaks on lehel võimalik tutvuda võistluse arhiiviga, kust võib leida eestikeelsed 2022., 2019. ja 2015. aasta võistluste ülesanded. Mõlemasse vanuserühma on registreerimine avatud kuni 12. aprillini kell 13. Võistkondade arv on piiratud.

Korraldajad paluvad võistlusel osalevatel võistkondadel ja koolidel tutvuda täismahus juhendiga, kus on kirjas täpsem info võistluse ja registreerimise kohta.

Riigisiseselt korraldatakse käesoleva aasta Náboj võistlust Tartu Ülikooli teaduskooli, Tallinna Tehnikaülikooli ning Eesti Matemaatika Seltsi koostöös.

Tagasi üles