E, 27.03.2023

Tallinna Ülikool tähistab reedel 18. sünnipäeva konverentsi ja peoga

PM Haridusportaal
Tallinna Ülikool tähistab reedel 18. sünnipäeva konverentsi ja peoga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
TLÜ Astra hoone
TLÜ Astra hoone Foto: Tallinna ülikool

Tallinna Ülikool (TLÜ) tähistab reedel 18. sünnipäeva, pakkudes päeva esimeses pooles konverentsi, kus saavad sõna nii ülikooli teadlased kui ka eksperdid teistest kõrgkoolidest ja asutustest, ning päeva lõpuks pidu, kuhu on oodatud kõik Tallinna Ülikooli sõbrad, vilistlased, töötajad ja tudengid.

Rektor Tõnu Viik ootab külla nii Tallinna Ülikooli kui ka selle eelkäijate vilistlasi. «Ehkki me tähistame 17. märtsil Tallinna Ülikooli 18. sünnipäeva, siis tegelikult ulatuvad meie juured palju kaugemale – õpetajaharidust on siin antud üle 100 aasta,» ütles rektor Viik.

Rektor lisas, et ootame külla ka näiteks Tallinna Pedagoogikaülikooli, Akadeemia Nord või Eesti Humanitaarinstituudi vilistlasi.

Sünnipäev algab kell 10 inspiratsioonikõnedega, kus TLÜ teadlased arutlevad selle üle, kuidas panustab ülikool ühiskondlike probleemide lahendamisse. Haridusuuendusest kõneleb täiskasvanuhariduse ja mitteformaalõppe professor Kai Pata, kes teeb lühiettekande «Kopeerime umbrohult kiirema õppimismudeli». Digi- ja meediakultuurist kõneleb osaluskultuuri professor Katrin Tiidenberg, kes teeb lühiettekande «Internet ja vaimne tervis-paanika ja potentsiaal».

Kultuurilistest kompetentsidest kõneleb linnauuringute professor Tauri Tuvikene, kes teeb lühiettekande «Kooserdav linn. Tervest ja jätkusuutlikust eluviisist kõneleb ökohüdroloogia professor Jaanus Terasmaa, kes teeb lühiettekande «Meie igapäevast vett annab meile pudel».

Ühiskonnast ja avatud valitsemisest kõneleb poliitikasotsioloogia dotsent Mari-Liis Jakobson, kes teeb lühiettekande «Kuidas mängida süümänge populismi ajastul?».

Pärast inspiratsioonikõnesid algab kell 13 paneelarutelu teemal «Kõrgharidus tasuliseks?!», et rääkida Eesti kõrgharidusest pikas perspektiivis. Vestluses osalevad õiguskantsler Ülle Madise, Tartu Ülikooli rektor ja rektorite nõukogu esimees Toomas Asser, Tallinna Ülikooli nõukogu juht Taavi Laur, kultuuriajaloo professor Marek Tamm, avaliku poliitika dotsent Triin Lauri ja Eesti Üliõpilaskondade Liidu esimees Marcus Ehasoo. Vestlust juhib Rein Olesk.

Päeva kolmandas osas algusega kell 15 algavad vilistlastele suunatud tegevused ülikooli instituutides. Sel ajal saab kuulata loenguid muu hulgas kasutajakogemusest, 3D printimisest, kollektiivsest süüst või näiteks tehisintellektist. Samuti saavad huvilised tutvuda erinevate TLÜ teadlaste kaasabil valminud toodetega.

Sünnipäeva lõpetab pidu, mis algab kell 19. Siis kuulutab rektor Tõnu Viik välja ka tänavused rektori teenetemärgid. Õhtu jätkub vabamas meeleolus, esinevad Siim Aimla Funk Band koos TLÜ vilistlase Kalle Sepaga. Lisaks keerutavad õhtul plaate Tallinna Ülikooli akadeemilistest töötajatest parimad diskorid.

Kuna ülikoolilinnak on viimase kümne aasta jooksul palju muutunud, siis saavad huvilised osaleda ka linnakutuuridel. Siis saab teha tutvust ka mitmete erinäitustega, mis sünnipäeva puhul linnakut kaunistavad. Ringkäikudes osalemiseks tuleb end kirja panna ülikooli kodulehel.

Märksõnad
Tagasi üles