Rektor Tõnu Viik ootab külla nii Tallinna Ülikooli kui ka selle eelkäijate vilistlasi. «Ehkki me tähistame 17. märtsil Tallinna Ülikooli 18. sünnipäeva, siis tegelikult ulatuvad meie juured palju kaugemale – õpetajaharidust on siin antud üle 100 aasta,» ütles rektor Viik.
Rektor lisas, et ootame külla ka näiteks Tallinna Pedagoogikaülikooli, Akadeemia Nord või Eesti Humanitaarinstituudi vilistlasi.
Sünnipäev algab kell 10 inspiratsioonikõnedega, kus TLÜ teadlased arutlevad selle üle, kuidas panustab ülikool ühiskondlike probleemide lahendamisse. Haridusuuendusest kõneleb täiskasvanuhariduse ja mitteformaalõppe professor Kai Pata, kes teeb lühiettekande «Kopeerime umbrohult kiirema õppimismudeli». Digi- ja meediakultuurist kõneleb osaluskultuuri professor Katrin Tiidenberg, kes teeb lühiettekande «Internet ja vaimne tervis-paanika ja potentsiaal».
Kultuurilistest kompetentsidest kõneleb linnauuringute professor Tauri Tuvikene, kes teeb lühiettekande «Kooserdav linn. Tervest ja jätkusuutlikust eluviisist kõneleb ökohüdroloogia professor Jaanus Terasmaa, kes teeb lühiettekande «Meie igapäevast vett annab meile pudel».
Ühiskonnast ja avatud valitsemisest kõneleb poliitikasotsioloogia dotsent Mari-Liis Jakobson, kes teeb lühiettekande «Kuidas mängida süümänge populismi ajastul?».
Pärast inspiratsioonikõnesid algab kell 13 paneelarutelu teemal «Kõrgharidus tasuliseks?!», et rääkida Eesti kõrgharidusest pikas perspektiivis. Vestluses osalevad õiguskantsler Ülle Madise, Tartu Ülikooli rektor ja rektorite nõukogu esimees Toomas Asser, Tallinna Ülikooli nõukogu juht Taavi Laur, kultuuriajaloo professor Marek Tamm, avaliku poliitika dotsent Triin Lauri ja Eesti Üliõpilaskondade Liidu esimees Marcus Ehasoo. Vestlust juhib Rein Olesk.