Õpilaskodude toetuseelarve sai rahasüsti

Brita-Maria Alas
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Copy
Rakvere ametikooli õpilaskodu. Foto on illustratiivne!
Rakvere ametikooli õpilaskodu. Foto on illustratiivne! Foto: Vladislav Musakko

Valitsus kinnitas määruse muudatuse, mille järgi tõuseb õpilaskodutoetuse riiklik toetus sel aastal rohkem kui 100 000 võrra. 

Kui mullu oli õpilaskodudele eraldatud toetussumma 963 000 eurot, siis tänavu tõsteti see ligi 1,1 miljoni euroni.

Toetus on suunatud põhiharidust omandavatele toimetulekuraskustes olevatest peredest pärit õpilastele, et pakkuda neile tuge koolikohustuse täitmisel.

Haridus- ja teadusministri Tõnis Lukase (Isamaa) kirjeldusel tulenes summa suurendamise vajadus eeskätt tuge vajavate õpilaste hulga kasvust. «Kui kodulähedased väikekoolid tegevuse lõpetavad, suureneb samuti vajadus õpilaskodukohtade järgi. Mõistagi ei kata riiklik toetus ära kogu õpilaskodu kulu, küll aga on see oluline riigipoolne tugi omavalitsustele ja julgustab neid õpilastele sellist võimalust pakkuma,» rääkis ta. 

Õpilaskodus elavad õpilased on valdavalt keskmisest enam toimetuleku ja sotsiaalset tuge vajavad lapsed. Nende hulgas on õpilasi, kellele rakendatakse ka eri- või tõhustatud tuge. Õpilaste parema toimetuleku tagamiseks on tõstetud õpilaskodu koha toetust nendele õpilastele, kellele rakendatakse eri- või tõhustatud tuge.

Kogu 2023. aasta toetussumma jaguneb 22 omavalitsuse ja 2 erakooli pidaja vahel. Üldtoel oleva õpilase õpilaskodu koha toetus on 2023. aastal 2000 eurot, tõhustatud toel oleva õpilase puhul on see 2700 eurot ning toetus eritoel oleva õpilase kohta on 3400 eurot.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles