E, 20.03.2023

IT-kool kood/Jõhvi alustas uute õppijate vastuvõttu

PM Haridusportaal
IT-kool kood/Jõhvi alustas uute õppijate vastuvõttu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
IT-kooli kood/Jõhvi õpilased
IT-kooli kood/Jõhvi õpilased Foto: Kood/Jõhvi

Eraalgatusel loodud IT-kool kood/Jõhv alustas uute õppijate vastuvõttu.

Kooli pürgijaid ootab esmalt ees kognitiivsete võimete test, mille tulemuste põhjal pääsevad 700 parimat osalema kolmenädalasele katseperioodile. Katsete lõpuks valitakse neist ligi 500 õpetajate, tundide ja õppemaksuta kooli õppima.

Programmeerimiskool kood/Jõhvi on täielikult iseõppel põhinev ehk kahe aasta jooksul läbitav õppeprogramm tuleb õppijatel läbida ilma õpetajate abita. «Lisaks programmeerimistarkuse andmisele on meie fookus ka praktilistel väärtustel nagu rühmatöö, kogukonna loomine ja ajaplaneerimine nii oma ülesannete kui ka õppetööväliste tegevuste osas,» selgitas kooli kaasjuht Karin Künnapas iseõppe mudeli kasulikkust.

Õppureid 24 rahvusest

Praegu õpib koolis 500 erineva taustaga õppijat. Nende hulgas nii endiseid pagareid kui ka tippjuhte ning õppijate keskmine vanus on 28 eluaastat, vanim on aga 64-aastane. Koolis on inimesi 24rahvusest, nendest 30 protsenti on naised ja 70 protsenti mehed. «Oleme oma õppijate mitmekesisuse üle väga õnnelikud, aga üheks meie missiooniks on toetada just naisi tehnoloogiasektoris ehk julgustame meile kandideerima rohkem IT-huvilisi naisi,» rõhutas kooli üks asutajatest, ettevõtja Taavet Hinrikus.

2021. aasta sügisel õppetööd alustanud koolis hakkab esimene lennutäis inimesi õpingutega lõpule jõudma. «Praeguseks on esimese kursuse õpilased saanud pooleteise aasta jooksul piisavalt tugeva oskustepagasi, et esimesed neist on juba alustanud täis- või osalise koormusega tööd IT-ettevõtetes,» rääkis Künnapas. «See on hea indikaator, et meie õppemudel tõepoolest toimib ja pakub kaheaastase õppeperioodi järel võimalust täielikuks ja edukaks karjääripöördeks.»

Õppima pääseb ka põhihariduse baasilt

Kandideerima on oodatud kõik üle 18-aastased vähemalt põhihariduse ja hea inglise keele oskusega programmeerimishuvilised. Esimene samm, veebikeskkonnas läbitav test on avatud alates 1. märtsist. Üldvõimekust ja loogilist mõtlemist hindaval testil paremaid tulemusi saanud kandidaadid kutsutakse läbima sisseastumise teise etappi, milleks on intensiivne katseperiood ehk Selection Sprint. Kolmenädalased Sprindid toimuvad mai lõpust novembrini ja on jaotatud nelja gruppi. Esimestel Sprindi läbinutel on võimalik alustada õpinguid juba 13. septembril.

Uued õpilased alustavad õppetööd Jõhvi uhiuues koolihoones, mis avati möödunud aasta lõpus. «Mõistame, et Jõhvi kolimine ei pruugi sobida kõigile õpilastele, mistõttu saab programmi läbida ka distantsilt. Siiski tuleb olla valmis ka füüsiliselt kohal käima, sest õppes on suur rõhk koostööl ja -tegemisel,» lisas Karin Künnapas.

Viiekorruseline modernne õppehoone mahutab koostöö-, üritus- ja elamispindu nii õpilastele kui ka külalistele.

kood/Jõhvi on uudne programm täiskasvanutele, mis pakub 21. sajandi lähenemist programmeerimise õppimisele, et vähendada tarkvaraarendajate puudust ja võimaldada teistest valdkondadest pärit inimestele uusi ja huvitavaid võimalusi elus. Kooli rahastavad üle 30 ettevõtte, sealhulgas paljud idufirmad ja ükssarvikud, kes on valmis pärast kaheaastase programmi lõppemist õppijaid tööle võtma.

Kooli toetavad ettevõtted SEB, Wise, Bolt, Veriff, Proekspert, Confido, LHV, VKG, XRPLF, Admirals, Pipedrive, Glia, Textmagic, Microsoft, Euronics, CGI, Hedman Partners, Vestman, Bondora, Adcash, Klar Group, Pilvio, Miltton, Codeborne, Civitta, Superangel, Startup Estonia, Heateo Haridusfond ja Asutajate Selts.

Lisaks toetavad kooli 30+ eraisikut: Ahti Heinla, Martin Henk, Magnus Hiie, Vlad Rannik, Taavet Hinrikus, Ott Kaukver, Alvar Lumberg, Martin Kõiva, Märt Kelder, Marek Kiisa, Mari-Liis Kitter, Inga Kõue, Stiina & Taisto Lehti, Rain Lõhmus, Kristjan Maruste, Veljo Otsason, Märt Lume, Carlos Paniagua, Maarja Pehk, Andrus & Elina Purde, Martin Rand, Merlin Seeman, Rainer Sternfeld, Helen & Martin Tajur, Ede & Sten Tamkivi, Taavi Tamkivi, Jaanus Tamm, Kärtu & Priit Vaikmaa, Martin Villig ja Markus Villig.

Märksõnad
Tagasi üles