R, 24.03.2023

Tallinnas algab esimesse klassi astumise taotluste vastuvõtt

PM Haridusportaal
Tallinnas algab esimesse klassi astumise taotluste vastuvõtt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Koolilapsed. Foto on illustreeriv.
Koolilapsed. Foto on illustreeriv. Foto: Ants Liigus

Tallinna lapsevanemad saavad kolmapäevast esitada taotluse elukohajärgse kooli määramiseks 2023. aasta septembris munitsipaalkooli esimesse klassi astuvale lapsele.

Tänavu on pealinnas koolikohustuslikku ikka jõudvaid lapsi ligikaudu 4800, keda on 140 võrra rohkem kui möödunud aastal.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsev kinnitas, et ükski laps ei jää õppekohast ilma. Ta soovitas lapsevanematel taotlus esitada, sest ainult nii saab kooli määramiseks vajalikku infot soovitud õppekeelest ja pere teiste laste õppimisest samas koolis.

Kui taotlust ei esitata, määrab koolikoha lapse rahvastikujärgse elukoha-aadressi alusel Tallinna haridusamet.

Lisanduvad uued koolid

Belobrovtsev lisas, et uuel õppeaastal toimub linna haridusvõrgus ka oluline muudatus, mis puudutab Nõmme linnaosa. 1. septembril alustab tööd uus põhikool, Hiiu kool, ning linna munitsipaalkoolide võrk saab Tallinna Nõmme gümnaasiumi. See tähendab, et tuleval õppeaastal jäävad Nõmme gümnaasiumi majja esialgu 7.–12. klassid, 1.–6. klassid asuvad aga õppima Hiiu koolis.

Kooli määramise taotlust eKoolis esitades tuleb praegu valida Nõmme gümnaasium, sest Hiiu kool ei ole veel tegevust alustanud. Ühtlasi ootab kooli tulevast maja Raudtee tänaval ees ka põhjalik renoveerimine, mille ajal kasutab kool Tallinna muusikakeskkooli endisi ruume Vabaduse puiesteel.

Lapsele elukohajärgse kooli määramise taotlusi saavad 1.–15. märtsini esitada rahvastikuregistri andmetel Tallinnas elavad lapsevanemad. Taotluse saab esitada eKoolis või vajadusel ka Tallinna haridusametis. Kõik taotlused vaadatakse läbi pärast 15. märtsi.

Teate määratud koolist saab eKoolis taotluse esitanud vanem e-posti aadressile hiljemalt 20. maiks. Kui vanem esitab taotluse paberil, saab ta teate tavapostiga lapse rahvastikuregistris märgitud aadressile.

Arvestatakse kodu lähedust

Koolide määramisel arvestatakse eelkõige elukoha lähedust koolile ja õdede-vendade õppimist samas koolis, võimalusel ka vanemate eelistusi. Kui mõnda kooli soovijaid on rohkem, kui koolil on õppekohti, arvestatakse elukohaandmete registreerimise aega.

Vanema soovil võib kooli astuda ka kuueaastane laps. Sel juhul on vaja koos taotlusega esitada koolivalmidust kinnitav dokument. Kuueaastase lapse koolitulekust tuleb Tallinna haridusametit teavitada hiljemalt 1. mail.

Lapsevanematel, kelle lapsed on 1. märtsiks saanud koolikoha ülelinnalise vastuvõtuga koolis, ei ole vaja enam taotlust esitada.

Tallinna haridusamet võtab taotlusi vastu esmaspäeval kell 9–17.45, teisipäeval, kolmapäeval ja neljapäeval kell 9–16.45 ning reedel kell 9–15.45.

Märksõnad
Tagasi üles