EKSPERT EETRIS Kadi Jaanisoo-Kuld: «Miks rääkida vaimse tervise katsumustest avalikult?»

Claire Peinar
, Postimees TV toimetaja
Copy

Sel korral on «Ekspert eetris» saates külas Kadi Jaanisoo-Kuld, kellega tuleb juttu teleajakirjaniku tööst. Lisaks räägib ta tagasisidest hiljutisele intervjuule "Pealtnägija" saates, õppimisest kunstiteraapia erialal ja õpitu rakendamisest oma igapäevatöös.

Kadi Jaanisoo-Kuld intervjueeris hiljuti Märt Avandit, kelle avameelne usutlus avas avalikkuses sõltuvushäirete ja vaimse tervise teemalise arutelu. Millist tagasisidet näeb sellele intervjuule Jaanisoo-Kuld ise? Miks tuleb rasketel teemadel avalikult rääkida?

Jaanisoo-Kuld õpib Tallinna Ülikoolis kunstiteraapia erialal, mida tema sõnul on paslikum kutsuda loovteraapiaks, ja kirjutab magistritööd inimeste kogemustest vaimse tervise katsumustega avalikuks tulles. Samuti viib ta juba kolmandat aastat Tallinna Vaimse Tervise Keskuse Haabersti Klubimajas iga nädal läbi loovusrühma, kus käivad koos raske psüühikahäirega täiskasvanud, kes kohanevad sealsete tegevuste abil ikka ja uuesti tavaellu naasmisega. Teletöös peab Jaanisoo-Kuld südameasjaks vaimse tervise teemade jagamist saatesarjas «Selge pilt», millel valmistab ette juba kolmandat hooaega.

Saadet juhib Tallinna Ülikooli BFMi avalike suhete lektor Mart Soonik.

Saatesari «Ekspert eetris» vahendab põnevaid, silmaringi avardavaid ja harivaid teemasid, olgu need tervise, poliitika, hariduse, kunsti või juriidika vallast. Saates arutatakse koos oma valdkonna ekspertidega aktuaalseid küsimusi, mis puudutavad kõiki. Teadlaste roll on ühiskonnas tähtsam kui kunagi varem. Iga päev paiskab õhku rohkem küsimusi kui vastuseid. Selguseks, uuteks lahendusteks ja tarkadeks otsusteks, olgu riigi või inimese tasandil, on vaja tõenduspõhisust.

«Ekspert eetris» sai alguse 2020. aasta kevadel ning pälvis oma teemapüstitustega 2020. aasta teaduse populariseerija tunnustuse.

Varasemaid saateid saab järele vaadata Tallinna Ülikooli veebilehel ja tv.postimees.ee.

Tagasi üles