10-kuulise programmi vältel omandatakse läbi online-õppe laiemad teadmised IT-st ja IT tugispetsialisti tööks vajalikud oskused. Peale IT Tugispetsialisti kursuse läbimist võib minna otse tööle, või valida spetsialiseerumise kursus andmeanalüüsist, UX disainist, projektijuhtimisest, e-turundusest, või kürberturvalisusest. Iseseisvale õppimisele lisanduvad veebipõhised seminarid, mis keskenduvad IT karjäärivalikutele, karjääriplaneerimisele, digitaalsele kirjaoskusele, CV ja motivatsioonikirja koostamisele, jne.
Programm lõppeb sõltuvalt osaleja soovist kas praktikaga või järgmise õppeprogrammi valimisega, kui osaleja leiab, et mõni muu valdkond kõnetab teda rohkem ja soovib sellega süvitsi edasi minna. «Meile on oluline, et osalejatel oleks programmi lõpuks selge arusaam IT valdkonna karjäärivõimalustest ja sellest, kuidas valdkonnas edasi liikuda,» lisab Rootamm.
Targa Töö Ühingu tegevjuht lisab, et programmiga on liitunud mitmed tööandjate esindajad, kes pakuvad programmi jooksul erinevaid loenguid, mentorlust ja praktikavõimalusi.
Sulakatko rõhutab: «Mitmed asutused on kiitnud meie osalejate head ettevalmistust, kõrget motivatsiooni ja töötahet. Rollid, kuhu on tööle asutud peale programmi lõppu: IT-tugispetsialist, IT-nooremspetsialist, suurkliendi klienditoe spetsialist, infoturbejuhi abi, infoturbe müügikonsultant, teenusehaldur, süsteemiadministraator, infrastruktuuri insener, süsteemianalüütik, andmebaasi administraator, IT tehnik, infojuht, IT koolitaja, haridustehnoloog, programmeerija, projektijuht, testija, jne».
Tasuta ümberõppeprogrammiga saavad liituda 250 naist. Rohkem infot leiab Targa Töö Ühingu koolitusi koondavalt kodulehelt smartworkacademy.com/work-in-tech-est.