E, 20.03.2023

Kutsehariduse õpetajad on oodatud täiendama e-koolikotti

PM Haridusportaal
Kutsehariduse õpetajad on oodatud täiendama e-koolikotti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tõnis Lukas kinnitas, et Eesti liitlassuhted on tugevad ja inimesed kaitstud.
Tõnis Lukas kinnitas, et Eesti liitlassuhted on tugevad ja inimesed kaitstud. Foto: Konstantin Sednev / Postimees Grupp

Haridus- ja teadusministeerium kuulutab kutsehariduse e-koolikoti täiendamiseks välja konkursi «Digitaalne kutseharidus», mille eesmärk on uute ja kvaliteetsete õppematerjalide loomine ning õppevara koostajate innustamine ja tunnustamine.

«Kutsehariduse digitaalsete õppematerjalide osakaal ja kvaliteet vajab eraldi tähelepanu, kuna üldhariduse materjalidega võrreldes on kutsehariduse e-koolikott kõhn. Ehk ei ole seda peetud haridussüsteemi võrdväärselt prestiižseks osaks? Kaasaegse õppevara olemasolu on aga kvaliteetse õppetöö läbiviimiseks äärmiselt oluline ja seepärast innustame seekord just kutsehariduse õpetajaid panustama e-koolikoti rikastamisse,» sõnas haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas.

Konkursile «Digitaalne kutseharidus» on oodatud kõik õppematerjalid, mis on loodud kasutamiseks kutsehariduse tasemeõppes ja on avalikult ning taaskasutamist võimaldavalt üles laetud e-koolikotti vahemikus mullu 1. augustist kuni tänavu 14. maini.

Lähiajal on kavas kvaliteetsete õppematerjalide loomise koolitus, kus keskendutakse just kutsehariduse õppijate eripäradele. Täpsem info koolituse kohta saadetakse otsepostitusena koolidele ja avaldatakse haridusministeeriumi sotsiaalmeedias.

Konkursil tunnustatakse parimaid õppematerjalide loojaid erineva suurusega auhindadega, milleks on vastavalt punktiskaalale kas 500, 300 või 200 eurot. Konkursi auhinnafond on kokku 20 000 eurot.

Esitatud materjale hindab ekspertide komisjon, mis on kokku pandud haridus- ja teadusministeeriumi ja Eesti Haridustehnoloogide Liidu esindajatest ning kutsekoolide ekspertõpilastest.

Konkursile õppematerjalide esitamise tähtaeg on 14. mai. Auhinna saajad avalikustatakse hiljemalt 15. juunil. 

Märksõnad
Tagasi üles