EKSPERT EETRIS ⟩ Allan Puur: «Kas perepoliitika aitab laste sündimusele kaasa?»

Claire Peinar
, Postimees TV toimetaja
Copy

Sel korral on «Ekspert eetris» saates külas Tallinna Ülikooli rahvastikuteaduste professor Allan Puur, kellega tuleb juttu nii madalast iibest kui perepoliitika mõjust sündimusele. Samuti saab lahatud küsimus, kas viimaste aastate turbulentsed sündmused ja Ukraina sõda avaldavad mõju pereplaneerimisele.

Aasta algus tõi muutuse Eesti peretoetustes ja samuti esmapilgul muret tekitava statistilise ülevaate eelmise aasta madalast laste sündimusest. Seetõttu on Eesti perepoliitika nii ühiskonna, kui valimiste eel ka parteide valimislubadustes teravama tähelepanu all.

Saadet juhib Tallinna Ülikooli arendusprorektor ja endine rahvastikuminister Katrin Saks.

Saatesari «Ekspert eetris» vahendab põnevaid, silmaringi avardavad ja harivaid teemasid, olgu tervise, poliitika, hariduse, kunsti või juriidikaga. Saates arutatakse koos oma valdkonna ekspertidega praegu aktuaalseid küsimusi, mis puudutavad kõiki. Teadlaste roll on ühiskonnas tähtsam kui kunagi varem. Iga päev paiskab õhku rohkem küsimusi kui vastuseid. Selguseks, uuteks lahendusteks ja tarkadeks otsusteks, olgu riigi või inimese tasandil, on vaja tõenduspõhisust.

«Ekspert eetris» sai alguse 2020. aasta kevadel ning pälvis oma teemapüstitustega 2020. aasta teaduse populariseerija tunnustuse.

Varasemaid saateid saab järele vaadata Tallinna Ülikooli veebilehel ja tv.postimees.ee.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles