E, 27.03.2023

Tudengid panevad poliitikud kõrghariduse teemal debatti pidama

PM Haridusportaal
Tudengid panevad poliitikud kõrghariduse teemal debatti pidama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Debati korraldaja Dauri Kivipuur tahab kuulda poliitikute mõtteid kõrghariduse tuleviku osas.
Debati korraldaja Dauri Kivipuur tahab kuulda poliitikute mõtteid kõrghariduse tuleviku osas. Foto: Reformierakond

Tallinna Tehnikaülikoolis toimub kolmapäeval riigikogu kandidaatide debatt, mille fookuses on kõrghariduse rahastamine.

Kell 17 algavas debatis osalevad Maris Lauri Reformierakonnast, Jaanus Riibe Keskerakonnast, Jevgeni Ossinovski Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast, Kristjan Järvan Isamaast, Kristina Kallas Eesti 200st, Jaak Valge Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast, Tauno Õunapuu Parempoolsetest ja Liina Freivald Eestimaa Rohelistest.

Debatil käsitletakse kolme teemat: kõrghariduse rahastamine, teaduse ja innovatsiooni areng ning üliõpilaste sotsiaalsete garantiide kitsaskohad.

Debati peakorraldaja, TalTechi tudeng Dauri Kivipuur tõdes, et kuna seni pole sisulist debatti kõrgharidust puudutavate kitsaskohtade üle toimunud ning samuti pole kuulda olnud erakondade selgesõnalisi seisukohti probleemide lahenduste osas, siis otsustasid tudengid kutsuda Tallinna Tehnikaülikooli kohale erakondade esindajad ning järgmise riigikogu koosseisu kandidaadid.

«Soov on saada aimu poliitikute seisukohatdest, mis puudutavad Eesti kõrghariduse tulevikku. Lisaks soovime tuua poliitika tudengite jaoks lähemale, et kutsuda neid üles minema valima,» ütles Kivipuur.

Debatti juhib Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi teadur Jaanus Müür.

Märksõnad
Tagasi üles