EKSPERT EETRIS Heli Reimann: «Kas džäss pani nõukogude võimu proovile?»

Claire Peinar
, Postimees TV toimetaja
Copy

Tänases vestlussaates «Ekspert eetris» räägib Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi teadur Heli Reimann, kes jagab džässmuusika kui ühe populaarse muusikalise žanri ajaloo keerdkäike nõukogudeaegses Eestis.

Seekordses «Ekspert eetris» saates tuleb juttu Eesti džässmuusika ajaloost – kuidas see Eestisse jõudis ja milline oli selle saatus nõukogude perioodil, kui poliitiline sallivus kõige lääneliku vastu oli madal. Ühest küljest räägitakse, et džäss oli nõukogude perioodil Eestis keelatud, samas toimus 1967. aastal Tallinnas suurt tähelepanu saanud džässifestival. Kuidas siis lood tegelikult olid? Kas džäss pani nõukogude korra proovile?

Saadet juhib Tallinna Ülikooli kommunikatsioonijuht Rein Olesk.

Saatesari «Ekspert eetris» vahendab põnevaid, silmaringi avardavad ja harivaid teemasid, olgu tervise, poliitika, hariduse, kunsti või juriidikaga. Saates arutatakse koos oma valdkonna ekspertidega praegu aktuaalseid küsimusi, mis puudutavad kõiki. Teadlaste roll on ühiskonnas tähtsam kui kunagi varem. Iga päev paiskab õhku rohkem küsimusi kui vastuseid. Selguseks, uuteks lahendusteks ja tarkadeks otsusteks, olgu riigi või inimese tasandil, on vaja tõenduspõhisust.

«Ekspert eetris» sai alguse 2020. aasta kevadel ning pälvis oma teemapüstitustega 2020. aasta teaduse populariseerija tunnustuse.

Varasemaid saateid saab järele vaadata Tallinna Ülikooli veebilehel ja tv.postimees.ee.

Tagasi üles