T, 31.01.2023

JÄRELVAADATAV ⟩ Tartu kõrgkoolid tutvustavad Kultuurikatlas tudengilinna õppimisvõimalusi

PM Haridusportaal
Tartu kõrgkoolid tutvustavad Kultuurikatlas tudengilinna õppimisvõimalusi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Kolmapäevane kõrghariduspäev «Õpi Tartus!» toob tudengilinna terveks päevaks Kultuurikatlasse, et peatsed gümnaasiumilõpetajad saaksid tutvuda õppimisvõimalustega. Peetakse konverentsi, avatud on messiala ja osaleda saab töötubades.

«Gümnaasiumilõpetajatel seisab peagi ees keeruline valik, kus ja mida edasi õppida. Et kaalukate tulevikuotsuste langetamist lihtsustada, korraldavad kuus Tartu kõrgkooli Tallinnas taas ühise kõrghariduspäeva, kus gümnasistid saavad oma olulisi küsimusi küsida otse tudengitelt ja erialade esindajatelt. Eriti suur rõõm on seepärast, et üle mitme aasta saame näost näkku kohtuda. See annab noortele inspiratsiooni kogumise kõrval võimaluse ka teiste noorte ja vilistlastega suhelda,» ütles projektijuht Karin Vahtre.

Päeva keskmes on konverents, kus noori innustavad oma ala asjatundjad. Aruteluringides jagavad nii esmakursuslased kui ka vilistlased kogemusi ja nõuandeid, kuidas eriala valida ning hiljem erialane töö leida. Juttu tuleb ka sellest, mida tudengielu peale õppimise veel tähendab. Kõrghariduspäeva juhib «Rakett 69» võitja, saatejuht ja estcub'er Karl Vilhelm Valter.

Konverentsil pööratakse tähelepanu kestlikkuse teemadele, mille üle arutlevad Euroopa kultuuripealinnaga tegeleva sihtasutuse Tartu 2024 programmiliini «Elu ja keskkond» juht Triin Pikk, Tartu Ülikooli vabade kunstide professor, moe-, filmi- ja teatrikunstnik Reet Aus ning Eesti Maaülikooli teadur ja rohelise ülikooli strateegia juht Sille Rebane.

Töötubades saavad gümnasistid tutvuda erialade sisuga ja katsetada nende sobivust. Muu hulgas saab Tartu Ülikooli töötubades põhjalikumalt teada, kuidas toimivad TikToki algoritmid, ja võtta osa robotite võistlusest. Eesti Maaülikooli töötoas saab uurida, kuidas lugeda loomade kehakeelt, ja Eesti Lennuakadeemia töötoas võrreldakse tuntud filmide lennustseene reaalsusega.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli üliõpilased korraldavad kaks töötuba: neist esimeses kutsutakse osalejaid sarjast «Grey anatoomia» inspireeritud operatsioonisaali ja teises pakutakse võimalust tunda end 80-aastasena. Kaitseväe Akadeemia kadetid räägivad ohvitseri tööelust ja seiklustest ning Kõrgema Kunstikooli Pallas töötoas saab modelli poose jälgides kiirvisandamist katsetada.

Messialal saab koguda väärt infot Tartu kuue kõrgkooli kohta ning vestelda üliõpilaste ja töötajatega. Lisaks pakuvad Tartu Ülikooli ja Eesti Maaülikooli karjäärinõustajad kõrghariduspäeva jooksul individuaalset karjäärikiirabi.

Märksõnad
Tagasi üles