K, 8.02.2023

Pallase rektor Piret Viirpalu annab järgmisel nädalal ametivande

PM Haridusportaal
Pallase rektor Piret Viirpalu annab järgmisel nädalal ametivande
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Piret Viirpalu
Piret Viirpalu Foto: Pallas

Tartus haridus- ja teadusministeeriumi Peeter Põllu saalis toimub järgmisel esmaspäeval Kõrgema Kunstikooli Pallas rektori Piret Viirpalu inauguratsioon.

Pärast rektori ametivannet annab haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas üle ametiraha. Seejärel peab ametisse vannutatud rektor inauguratsioonikõne.

Inauguratsioonitseremoonial saavad sõna haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas, kultuuriminister Piret Hartman, Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu esimees Enno Lend, Pallase nõunike kogu esimees Mati Raal ning üliõpilasesinduse esinaine Diana Edur. Oma tervituse saavad öelda ka teised kohalviibijad.

Piret Viirpalu asus Pallase rektorina ametisse veebruaris 2022. Alates 2005. aastast on ta töötanud Tartu Ülikoolis kunstiõpetuse metoodika õppejõuna, alates 2008. aastast Tartu lastekunstikoolis õppealajuhatajana ning 2017. aastast direktorina. Pärast seda töötas ta Pallases õppeprorektorina.

Piret Viirpalu on omandamas doktorikraadi Tartu Ülikoolis. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli maalikunsti erialal, omandanud samas õpetajakutse ning kaitsnud magistrikraadi pedagoogikas. Rektori ametiaeg kestab aastani 2027.

Käesoleval aastal valminud ning Pallase logost inspireeritud ametiraha autoriks on ehtekunstnik Maria Valdma.

Märksõnad
Tagasi üles