Kutsehariduse võistlussaade «Noor meister» alustab uut hooaega

PM Haridusportaal
Copy
Noori meistreid koondava saate juht on Andrei Zevakin
Noori meistreid koondava saate juht on Andrei Zevakin Foto: Pilt videost

Kanal 2-s stardib neljapäeval kutsehariduse võistlussaate «Noor meister» neljas hooaeg, kus mõõtu võtavad Eesti kutsekoolide säravaimad noored.

«Seitsmeosalises võistlussaates hakkavad võistlema erinevate erialade esindajad. Avasaates tutvustatakse võistlust ning teises saates astuvad võistlustulle autoplekksepad. Edaspidi hakkavad oma oskusi tõestama ka graafilised disainerid, elektrikud, iluteenindajad ja keevitajad. Saadet juhib muusik Andrei Zevakin ning igale võistlusele annab särtsu ka kuulus saatekülaline,» rääkis haridus- ja noorteameti programmijuht Lii Topaasia.

Kuressaare Ametikooli disaini õppesuuna juhtõpetaja Maila Juns-Veldre sõnul armastab nende kool «Noort meistrit» ja soov osaleda saate valmimise juures oli neil kohe olemas.

«See on nii äge formaat, mis toob kokku õppijad, õpetajad ja erinevate erialade professionaalid. Meil on olnud hea varasem koostöö haridus- ja noorteameti ja Tartu Kunstikooliga kutsevõistluste korraldamisel, seetõttu tundsime ennast väga kindlalt,» kommenteerib Juns-Veldre.

Kolmandas saates võistlevad graafilised disainerid ja saade on filmitud Kuressaare Ametikoolis.

Graafiline disainer Jaagup Susi võitis Noore meistri tiitli 2017. aastal ja on Eestit esindanud ka rahvusvahelistel võistlustel. «Ma nautisin kutsevõistlusi ja naudin siiamaani just sellepärast, et need on üks parimaid viise ennast paremaks, osavamaks ja kiiremaks arendada, omale uusi sõpru ja tuttavaid leida ning endale tõestada, et ma päriselt saan hakkama ja ma päriselt olen maailmatasemel. Tööturul veel liiga palju kutsevõistlustest ei teata aga kui otsisime loovtiimi uusi kujundajaid, siis vaatasime ikka esimese hooga nende suunas, kes on võistlustel käinud, sest see on märk teatud tasemest ja suhtumisest,» lisas Susi.

Lii Topaasia sõnul on saate sihtgrupp üldhariduskoolide õpilased, kuid loomulikult ka lapsevanemad, kes oma laste kooliteed mõjutavad. «Saate eesmärk on kutsehariduse, erialade ja õppetingimuste tutvustamine noorte seas. Soovime, et rohkem noori jätkaks õpiteed kutsehariduses ning leiaks endale meelepärase kutseala,» rääkis Topaasia.

«Noor meister» on Kanal 2 ekraanil neljapäeviti kell 20. Saate tellis haridus- ja noorteamet ning tootis produktsioonifirma RUUT.

Sel hooajal panevad end erinevatel aladel aga proovile ka tuntud Eesti inimesed. Nõnda õpib suunamudimise meister Zevakin koos autofännist näitleja Juss Haasmaga autokerest mõlke välja toksima, mitmekülgse meelelahutaja Karl-Erik Taukariga efektset logo looma, laulja Stefaniga pistikupesa paigaldama ja Eesti seksikaima naise Grete Paiaga kehakoorijat kokku segama.

Koroonaajal keevitusentusiastiks saanud näitleja Marko Matvere üritab oma uue kirega sütitada ka Zevakinit ennast. Hooldustöötajate võistlussaates saab tuhande näoga näitleja Henrik Normann enda portfooliosse täiesti uue rolli, mis võistluses on määrava tähtsusega.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles