K, 8.02.2023

Riik toetab sõjapõgenikke ukrainakeelsete ürituste korraldamisel

PM Haridusportaal
Riik toetab sõjapõgenikke ukrainakeelsete ürituste korraldamisel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti panustab sõjapõgenike sideme hoidmisse kodumaaga. Foto on illustratiivne.
Eesti panustab sõjapõgenike sideme hoidmisse kodumaaga. Foto on illustratiivne. Foto: Elmo Riig

Integratsiooni Sihtasutus kuulutas esmaspäeval välja taotlusvooru, millega toetatakse Ukraina sõjapõgenikest noortele ukrainakeelsete kultuurisündmuste korraldamist koostöös Ukraina kultuuriseltside, Eesti vabaühenduste ja kultuuriasutustega, ukraina keele ja kultuuri õpet ning ukrainakeelse laste- ja noortekirjanduse välja andmist.

«Eesti pakub Ukraina sõjapõgenikele tasuta kohanemiskoolitusi ja A1-tasemel keeleõpet, et neil oleks võimalik Eestis kiiresti kohaneda ja ise oma eluga hakkama saada, kuni tekib võimalus kodumaale naasta. Uue meetmega on soov hoida elus põgenike ukraina keele ja kultuuripärandiga seotud traditsioone, et nad kodumaale naastes säilitaksid võimaluse jätkata õpinguid või astuda ülikooli. Lõimumispoliitika seisukohalt on tähtis, et ajutise kaitse saajad säilitaksid oma kultuuri ja samal ajal kohaneksid eesti kultuuriruumis,» ütles kultuuriminister Piret Hartman.

«Toetuse eesmärk on tagada kuni 19-aastastele Ukraina sõjapõgenikest noortele Eestis võimalused hoida kogukondlike tegevuste kaudu sidet ukraina keele- ja kultuuriruumiga. Rahvusidentiteedi säilitamine on oluline nii ukraina noorte kohanemiseks Eestis kui ka kodumaale tagasipöördumiseks,» ütles Integratsiooni Sihtasutuse kultuurilise mitmekesisuse valdkonna juht Ave Härsing.

Taotlusvooru eelarve on 100 000 eurot, maksimaalne summa taotluse kohta on 15 000 eurot. Iga taotleja saab esitada ainult ühe taotluse. Taotluste esitamise tähtaeg on 9. veebruar.

Taotlejaks võib olla Eestis registreeritud juriidiline isik või äriregistrisse kantud füüsilisest isikust ettevõtja.

Täpsem info taotlusvooru tingimuste kohta on toodud Integratsiooni Sihtasutuse veebilehel.

Märksõnad
Tagasi üles