K, 8.02.2023

Haridus- ja teadusministeerium kutsub valima aasta parimat keeletegu

PM Haridusportaal
Haridus- ja teadusministeerium kutsub valima aasta parimat keeletegu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Keeleteo konkursi eesmärk on rõhutada hea eesti keele rääkimise olulisust
Keeleteo konkursi eesmärk on rõhutada hea eesti keele rääkimise olulisust Foto: Urmas Luik

Haridus- ja teadusministeerium kutsub valima lõppeva aasta parimat keeletegu.

Konkursi eesmärk on tunnustada tegusid, mis tõstavad eesti keele tuntust ja mainet, väärtustavad eesti keele õpetamist, õppimist ja oskamist, soodustavad eesti keele kasutamist ja staatuse kindlustamist ning edendavad eesti keele talletamist ja uurimist.

Haridus- ja teadusministri Tõnis Lukase sõnul sõltub Eesti rahva elujõud paljuski eesti keele elujõust ja sellest, kas keelt kasutatakse ning kui teadlikult seda tehakse. «Niisiis otseselt meist, kes me keelt kasutame, õpetame ja õpime, aga ka arvutiprogrammidest, mis keelt vahendavad. On ühtne eestikeelne inforuum, kus oma väärtusi edasi kanname,» ütles Lukas, kutsudes kõiki üles keeletegusid märkama ja esitama.

«Aasta keeleteod jõuavad siia konkursile ainult tänu neile inimestele, kes tunnevad meie keele ja keeletegude üle uhkust ja paremaid eeskujusid märkavad. Tunnustagem väärt keeletegusid ja esitagem need konkursile!» lisas Lukas.

Aasta parima keeleteo kandidaate saab esitada 16. jaanuarini ministeeriumi kodulehel www.hm.ee/keeletegu2022.

Aasta keeleteo konkursil antakse välja kaks auhinda: peaauhind ja rahvaauhind. Peaauhinna saaja valivad taasiseseisvunud Eesti haridus- ja teadusministrid, rahvaauhind selgitatakse avaliku hääletuse teel veebruaris.

Laureaadid kuulutatakse välja 2023. aasta märtsis emakeelepäeva paiku. Keeleteoauhinda antakse välja seitsmeteistkümnendat korda, laureaatide väljakuulutamine on osa emakeelepäeva tähistamisest.

Märksõnad
Tagasi üles