L, 4.02.2023

TalTech avas vastuvõtu mikrokraadikavadele ja avatud õppesse

PM Haridusportaal
TalTech avas vastuvõtu mikrokraadikavadele ja avatud õppesse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Avatud ülikooli juhataja Hanno Tombergi sõnul soovivad paljud õppurid endale ise õppekava tasemeõppeainetest kokku panna.
Avatud ülikooli juhataja Hanno Tombergi sõnul soovivad paljud õppurid endale ise õppekava tasemeõppeainetest kokku panna. Foto: Erlend Štaub

Tallinna Tehnikaülikool avas vastuvõtu kevadsemestri avatud õppe õppeainetesse ja mikrokraadkavadele.

Õppida saab inseneri-, IT-, loodusteaduste, majanduse ning merenduse valdkonna õppeaineid ja mikrokraade, mille valikus on 15 õppekava.

30. jaanuaril algavaks kevadsemestriks saab avaldusi esitada kahele uuele mikrokraadikavale, milleks on äriühingu omaniku meistriklass ja programmeerimine mängu- ja veebirakendustega.

Õppima on oodatud firmade omanikud

Esimene kava on mõeldud ettevõtete praegustele ja tulevastele omanikele, kes on varem hariduse saanud mõnes muus valdkonnas. «Äriühingu omaniku meistriklassi kavalt saab teadmised ja oskused sellest, kuidas üks organisatsioon säilenõtkelt toimib,» ütles kavajuht Mike Wahl. «Pigem on tegemist isutekitajaga, aga eks millegagi alguse tegemine ja muutumine ongi tihti kõige raskem.»

Programmeerimise jätkukursuse kohta ütles Eesti tänavuse parima õppejõu konkursil nomineeritud kavajuht Ago Luberg, et eesmärk on anda oskused ja kogemused tiimiprojektiga tegelemiseks. «Mikrokraadi läbinu saab praktilise kogemuse Java programmeerimiskeelest, luues ühe mänguprojekti ja ühe veebirakenduse.»

Eesmärk on personaalne haridustee

Tallinna Tehnikaülikool pakub täiskasvanutele võimalusi valida personaalne haridustee, omandades avatud õppe kaudu üksikuid aineid või leides endale meelepärane mikrokraadikava. Seetõttu toimub tänavune vastuvõtt korraga nii mikrokraadikavadele kui ka avatud õppesse. Vastuvõtuperiood on pikem, ulatudes 5. detsembrist kuni 27. jaanuarini.

«Paljud õppurid soovivad endale ise õppekava tasemeõppeainetest kokku panna, hinnates ka läbitavate ainete mahtu. Teistele sobib paremini etteantud mikrokraadikava, mis on kokku pandud sobivatest osaoskustest,» põhjendas üheaegse vastuvõtu korraldamist avatud ülikooli juhataja Hanno Tomberg.

Huvi pakub eelkõige IT ja majandus

Varasem mikrokraadikavade vastuvõtt on näidanud suurt huvi eelkõige programmeerimise ja majandusvaldkonna õppekavade vastu. Viimasest on valikus lisaks äriühingu omaniku meistriklassile ka turundus, ettevõtlus ja äriprotsessid digiühiskonnas.

IT-valdkonna mikrokraadikavadest on baasoskused küberturbe korraldamisest asutustes, võrguturbe ABC ja mobiilirakendused ingliskeelsed kavad. Inseneriteaduskonnas on Virumaa kolledži mikrokraadikavad tarkvarapaketid, IT-süsteemide administreerimine, Elektrisüsteemide projekteerimine ja rakendamine ning Disaini CAD-tarkavarade kasutamine tööstuses ja jätkusuutlik tekstiili- ja rõivatootmine Tallinnas. Loodusteaduskond avab vastuvõtu füüsika mikrokraadikavale ja mereakadeemia Merekartograafia ja meresõiduohutuse baaskursusele.

TalTechi avatud õppes õpib tänavu ligi poolteist tuhat õppurit. Avatud õppes õpingute jätkamiseks on vajalik vähemalt keskharidus. Lisateavet vastuvõtu ning avatud õppes osalemise kohta leiab aadressilt www.taltech.ee/avatud-ope.

Märksõnad
Tagasi üles