K, 8.02.2023

Wise ja Tartu Ülikooli Sihtasutus julgustavad stipendiumiga naisi IT-d õppima

PM Haridusportaal
Wise ja Tartu Ülikooli Sihtasutus julgustavad stipendiumiga naisi IT-d õppima
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Wise ja Tartu Ülikooli Sihtasutus lõid stipendiumi, et julgustada naisi IT-d õppima
Wise ja Tartu Ülikooli Sihtasutus lõid stipendiumi, et julgustada naisi IT-d õppima Foto: Andres Raudjalg

Esmaspäevast avanes kõikidele Tartu Ülikooli arvutiteaduste instituudi bakalaureuse- ja magistriõppe naistudengitele võimalus kandideerida 1000-eurosele stipendiumile, millega tehnoloogiaettevõte Wise ja Tartu Ülikooli Sihtasutus soovivad neid julgustada IT-d edasi õppima.

Wise ja Tartu Ülikooli Sihtasutus tunnustavad stipendiumiga kokku kolme naistudengit, lisaks saavad stipendiaadid tuge võrgustiku loomisel ja karjäärivõimaluste leidmisel.

«Oleme võtnud fookusesse toetada just naisüliõpilasi, kuna näeme, et täna tegutseb tehnilisi teadmisi nõudvatel tööpositsioonidel märgatavalt vähem naisi kui mehi. Tahame julgustada naisi oma tulevikku tehnoloogiaga siduma,» ütles Wise’i finantskuritegevuse tõkestamise strateegiajuht Sandra Horma.

«Nii rõõmustav on näha, et naisüliõpilaste osakaal arvutiteaduste õppeprogrammides kasvab järjepidevalt ning tudengeid toetades saame aidata sellel trendil veelgi kiiremini edasi liikuda,» lisas Horma.

Käesoleval õppeaastal moodustavad naisüliõpilased Tartu Ülikooli arvutiteaduste instituudi tudengite koguarvust 30 protsenti. Viimase viie aastaga on naisüliõpilaste arv kasvanud nelja protsendi võrra.

Lisaks rahalisele toetusele aitab Wise’i ja Tartu Ülikooli Sihtasutuse koostöö luua tudengite jaoks kasulikku võrgustikku ning avada neile karjäärivõimalusi.

Stipendiumi taotlemiseks tuleb esitada taotlus ja motivatsioonikiri Tartu Ülikooli Sihtasutusele. Lisainfot stipendiumi taotlemise kohta leiab Tartu Ülikooli Sihtasutuse lehelt.

Wise’i stipendiumeid antakse käesoleval akadeemilisel aastal välja esimest korda ning taotlusi saab esitada kuni 10. jaanuarini.

Märksõnad
Tagasi üles