L, 4.02.2023

Lastekaitse liit jagab nippe nutiseadme turvaliseks kasutamiseks

PM Haridusportaal
Lastekaitse liit jagab nippe nutiseadme turvaliseks kasutamiseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Advendikalender jagab nutiteadmisi
Advendikalender jagab nutiteadmisi Foto: Lastekaitse Liit

Lastekaitse liidu eestvõttel on alates neljapäevast projekti Targalt internetis raames avatud advendikalender lastele, millest leiab diginippe ja -trikke nutiseadmete targemaks ja turvalisemaks kasutamiseks.

Igal päeval avaneb üks uus aken, millest leiab teavet ja harivaid ning ka lõbusaid ülesandeid erinevatel nutiseadmete kasutamisega seotud teemadel. Nendeks on näiteks paroolid, puhkusenipid, suhtlemine, postitamine, pildistamine, digikoristus ja nii edasi. Kalendris on praktilised nõuanded, mille saab kohe kasutusse võtta. Esimene ülesanne testib soojenduseks nutiseadmete kasutajate kiirust ja osavust.

Targalt internetis teavitustöö koordinaator Kerli Valner Lastekaitse liidust sõnas, et selle aasta Targalt internetis advendikalender on mõeldud eelkõige lastele, kellele pakutakse kasulikke nõuandeid ja toredaid ülesandeid, mida saab lahendada nii üksinda kui ka koos perega.

Advendikalendri leiab veebilehelt www.targaltinternetis.ee. Targalt internetis projekti eesmärk on laste, lapsevanemate ja õpetajate targem interneti- ja nutiseadme kasutus. Projekti toetab sotsiaalministeerium ja on kaasrahastanud Euroopa Liit.

Märksõnad
Tagasi üles