L, 4.02.2023

Sisekaitseakadeemia pakub päästekorraldajaks õppijale 1000 eurot kuus toetust

PM Haridusportaal
Sisekaitseakadeemia pakub päästekorraldajaks õppijale 1000 eurot kuus toetust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sisekaitseakadeemia õpetab välja päästekorraldajaid
Sisekaitseakadeemia õpetab välja päästekorraldajaid Foto: Sisekaitseakadeemia

Sisejulgeoleku valdkonna spetsialiste koolitav sisekaitseakadeemia korraldab neljapäevast 11. detsembrini vastuvõtu päästekorraldaja erialale, pakkudes igakuist õppetoetust 1000 eurot.

Päästekorraldaja erialal õppides saab kutsehariduse ning lõpetanuid ootab suure tähendusega töö Häirekeskuse piirkondlikes keskustes Tallinnas, Tartus, Jõhvis ja Pärnus. Päästekorraldaja erialal õppijatele makstakse alates jaanuarist õppimise ajal 1000 eurot kuus, mis koosneb põhistipendiumist ning häirekeskuse eristipendiumist. Lisaks on õppijatele tagatud tasuta toitlustus, majutus ja vormiriietus. Päästekorraldaja õppes on suur roll keeleõppel, samuti praktilistel harjutustel.

Sisekaitseakadeemia õppeprorektori Ingrid Vetka sõnul otsustati korraldada talvine vastuvõtt päästekorraldaja eriala õppegrupi avamiseks, sest Häirekeskuse vajadus elusid päästvate spetsialistide järele on endiselt suur.

«Sisekaitseakadeemias on tulevastel päästekorraldajatel head võimalused enesekindluse kasvatamiseks ning uute teadmiste ja oskuste omandamiseks, et oma tööd asjatundlikult teha. Õppima on oodatud nii alles tööturul esimesi samme astujad kui ka karjääripöörajad, kes tunnevad kutsumust inimesi aidata ja teha suure missioonitundega tööd. Kindlasti on õpingutel abiks ka tavapärasest oluliselt suurem, 1000-eurone igakuine toetus,» tõdeb Vetka.

Häirekeskuse peadirektori Kätlin Alvela sõnul on päästekorraldaja esimene lüli abiandmise ahelas, kelle ülesanne on välja selgitada, millist abi ja kui kiiresti hädasolija vajab. «Vastame aastas miljonile hädaabikõnele, et päästa inimeste elu, tervist ja vara. See on vastutusrikas ja eriline töö, kus iga päev pakub väljakutseid ja mida tehes saab koju minna tundega, et andsin oma panuse turvalisema Eesti heaks,» sõnas Alvela.

Avaldusi päästekorraldaja erialale õppima tulekuks saab esitada läbi SAIS-i keskkonna kuni 11. detsembrini. Avaldused esitanud kandidaatidega viiakse vajalikud testid ning kutsesobivusvestlused läbi veel detsembrikuus ning õpe algab jaanuarist. Vastuvõttu puudutav info on leitav sisekaitseakadeemia kodulehelt https://www.sisekaitse.ee/et/vastuvott-paastekorraldaja-erialale .

Päästekorraldaja tööks on aidata inimesi, kes helistavad hädaabinumbrile 112. Nad on esimesed abistajad hädaolukorras ja panustavad iga päev turvalisema ühiskonna loomisesse.

Märksõnad
Tagasi üles