L, 2.12.2023

EKSPERT EETRIS ⟩ Allan Puur: «Maailm ületas 8 miljardi piiri: kuidas edasi?»

Claire Peinar
, Postimees TV toimetaja
Facebook
Comments

23. novembril on Tallinna Ülikooli vestlussaates «Ekspert eetris» külas Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi rahvastikuteaduste professor Allan Puur. Juttu tuleb sellest, et maailma rahvastiku arv on tõusnud 8 miljardini, kuid meie Eestis mõtleme hoopis sellele, et kuidas peaks rahvastiku arvu suurendama.

Rahvastikuteaduste professor Allan Puur ütles, et kohti kus rahvaarv kasvab kiiresti tuleb pigem juurde ja neid, kus ollakse vastupidise probleemi ees on vähem ning Eesti on nende viimaste. Vähene sündimus on mure pigem Euroopas ja osaliselt Aasias, aga Aafrikas selliseid riike põhimõtteliselt ei ole.

«Loomulik iive, sündide ja surmade vahe, on aastakümneid miinuspoolel ja see annab eelkõige teada sellest, et eakate osakaal ühiskonnas suureneb, surmade arv seega kasvab. Samal ajal peab vaatama ka teisi mõõdikuid nagu sündide arv naise kohta ja ka seda palju on lapsi sünnitusea lõpuks,» rääkis Puur.

Lisaks tuleb saates juttu erinevatest meetmetes, mida täna rakendatakse iibe parandamiseks ja millist mõju need tegelikult avaldavad.

Saadet juhib Tallinna Ülikooli avalike suhete lektor Mart Soonik.

Saatesari «Ekspert eetris» vahendab põnevaid, silmaringi avardavad ja harivaid teemasid, olgu tegu tervise, poliitika, hariduse, kunsti või juriidikaga. Saates arutatakse koos oma valdkonna ekspertidega praegu aktuaalseid küsimusi, mis puudutavad kõiki. Teadlaste roll on ühiskonnas tähtsam kui kunagi varem. Iga päev paiskab õhku rohkem küsimusi kui vastuseid. Selguseks, uuteks lahendusteks ja tarkadeks otsusteks, olgu riigi või inimese tasandil, on vaja tõenduspõhisust.

«Ekspert eetris» sai alguse 2020. aasta kevadel ning pälvis oma teemapüstitustega 2020. aasta teaduse populariseerija tunnustuse.

Varasemaid saateid saab järele vaadata Tallinna Ülikooli veebilehel ja tv.postimees.ee.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles